Teenetemärgi pälvinud Gameboy Tetris: lõimuja tiitel on minuga alati kaasas käinud

President Kersti Kajulaid tunnustab Valgetähe V klassi teenetemärgiga muusik Pavel Botšarovit (artistinimega Gameboy Tetris), kes on andnud suure panuse lõimumisse.

"Ma tegelikult magasin kodus ja ei teadnud midagi, aga ajakirjanikud hakkasid järjest helistama. Mõnda kõnet vastu ei võtnud, mõned kõned saatsin edasi, et helistage minu meeskonnale. Nad said aru, et tegelikult ma ei ole kursis ja siis öeldi, et vaata, sa saad sellise asja. Nii ma teada saingi," rääkis Botšarov Raadio 2 saates "Draiv" ja lisas, et alates ärkamise hetkest ongi ta kogu aeg pidanud telefonikõnedele vastama.

Ta tõdes, et teenetemärgi saamine ei ole talle veel kohale jõudnud, ent tegemist on siiski suure auga. Lõimuja tiitel on Botšarovi sõnul temaga aga alati kaasas käinud.

"Ma ju teadlikult ei teinud seda. Lihtsalt see on kuidagi minuga kaasas käinud. Isegi sellel ajal, kui ma venekeelset bändi tegin, olid juba need jutud, et siit tuleb lõimuja," sõnas muusik.

Lisaks muusika tegemisele veab Botšarov ka Raadio 2-s saadet "Tetris", kus tutvustab koos oma sõbra Romaga nii uut kui ka vana vene muusikat.

"Ma sain juba ammu teada, et tegelikult Eestis suure idanaabri kohta infot eriti ei ole. Ma eriti ehmusin siis, kui sain aru, et ainuke info, mis tuleb, tuleb "Aktuaalsest kaamerast" Putini ja Kremli kohta või siis saatest "Võimalik vaid Venemaal". See tegi mind murelikuks, sest tegelikult mul on nii palju rääkida sellest kultuurist ja miks mitte seda kasutada," rääkis Botšarov, kust tal sellise saate tegemise mõte tekkis.

"Kuna Gameboy Tetris on paljudele noortele suureks eeskujuks ja inspiratsiooniks ning tutvustanud läbi enda isiksuse ja muusika Eesti noortele ka vene kultuuri, tuligi mõte teda kutsuda Raadio 2 ridadesse. Tema ja Roma Pi juhitud vene muusikat ja kultuuri laiemalt tutvustav saade "Tetris" on musternäide lõimumisest ja meil on väga hea meel, et Gameboy tegevust märgatud ja tunnustatud on," ütles Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare.

Möödunud aasta novembris sai Pavel Butšarovist Eesti Vabariigi kodanik – ta tegi ära kodakondsuseksami ja sai Eesti passi.

 

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: