X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Teenetemärgi saanud võimlemisõpetaja: praegu näeb lapsi harva peitustki mängimas

Laste liikuma saamine on ajas üha raskemaks muutunud, tõdes presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi saanud Eidapere kooli kehalise kasvatuse õpetaja Luule Sulg.

Luule Sulg ütles ERR-ile, et kuna talle meeldib endale liikuda, siis soovib ta ka lapsed liikuma panna. Ta märkis samas, et õpetaja üksi ei tee midagi ära, vaid tähtis on ka see, et lapsevanemad liiguksid.

"Eks kodu on ka väga tähtis. Kodu ja kool koos, ma leian. Kui ma mõne lapsega ikka väga hädas olen, siis võtan kontakti vanematega, küll ma siis hakkama saan," rääkis ta.

"Ma olen kutsunud vanemaid ka. Me teeme perespordipäevi. Algul oli vist kolm peret, pärast oli nii, et hakkaks juba aitama, sest neid tuli nii palju kokku. See paneb liikuma," lisas ta.

Sulg tõdes, et laste liikumisharjumused on ajaga palju muutunud. "Muidugi on. Seal pole üldse mingit küsimust. Tänapäeval on, et saaks need arvutid ja telefonid käest ära, aga vanasti seda ei olnud ju. Nüüd näeb väga harva seda pilti, et lapsed mängivad majade vahel rahvastepalli või ükskõik missugust liikumismängu, kas või peitustki, aga enne oli nii ju iga maja juures," rääkis ta.

Enam kui 65 aastat kehalist kasvatust andnud õpetaja on öelnud, et jätkab seni, kuni suudab ise hundiratast visata.

"Ma ei tea, kui ilus see hundiratas on, aga seda ma õpetatud saan ja ette näidata saan, järgi teeme ka. Välja naerdud ei ole ja maha pole kukkunud, järelikult tuleb välja veel," sõnas ta.

Kell 19.15 näeb ETV-s vabariigi aastapäeva peoõhtut Paides, kus tehakse juttu mitmete president Kersti Kaljulaidilt teenetemärgi saanud inimestega. 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: