Õie Arusoo: kui elutöö on ära märgitud, siis on need aastad asja ette läinud

Teisipäeval kuulutati välja presidendilt teenetemärgi saajad, kelle hulgas on ka ERR-i pikaaegne töötaja, saate "Osoon" produtsent-toimetaja Õie Arusoo.

Õie Arusoo on pühendanud 50 aastat looduse ja keskkonnakaitse teemade kajastamisele ja pannud mitu põlvkonda eestimaalasi elanud kaasa sellele, mis toimub meie metsades, rabades ja luidetel. Ta on töötanud 1970. aastast Eesti Televisioonis toimetaja ja produtsendina, teinud laste- ja haridussaateid ning toimetanud pikka aega loodus- ja keskkonnasaadet "Osoon".

Teenetemärgi saamisest kuulis ta esimesena oma kolleegidelt Mihkel Ulgilt ja Kristo Eliaselt. "Minu endine režissöör Mihkel Ulk saatis mulle sõnumi, et palju õnne! Ma olin üllatunud, et kas ta tõesti ajab minu sünnipäeva segamini või mille puhul ta mind õnnitleb," rääkis Arusoo ERR-ile. "Siis tuli minu armsalt kolleegilt ja "Osooni" saatejuhilt Kristo Eliaselt telefonikõne ja siis sain vastuse, miks sellise sõnumi sain."

Uudise võttis Arusoo enda sõnul vastu suure rõõmuga. "Mul on nii pikk see tööstaaž ja mõeldes, et ega me ei tee tööd selleks, et saada autasusid, aga kui sind märgatakse, siis on ikka tähtis küll. Me võime öelda, et mis siis ikka ja teen oma tööd, aga see on hellalt armas tunne," rääkis ta.

Arusoo sõnul on tunnustuse saamine eriti tore, kui tehtud tööd ja panust märkavad mitte ainult töökaaslased, aga ka laiem üldsus. "Eriti siis, kui oled kaadri taga, sest ma olen elu aeg kaadri taga olnud. Kui sa oled kaadris, siis oled tuttav ja inimesed teavad sind, aga praegu on ju ainult nimi," selgitas Arusoo. "Kuna see "Osoon" on mulle ka südamelähedane ja ma pean seda oma elutööks, siis kui on elutöö ära märgitud, siis on ju väga tore, siis on need aastad asja ette läinud."

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: