Madis Aesma: Paides on suvel rohelisem ja talvel valgem

Täna läheb "Terevisioon" eetrisse Paidest, mis on muuhulgas ka Ans. Anduri kodulinn. Bänd esitas otse-eetris värske loo "Midagi muud" ning bändi ninamees Madis Aesma rääkis, mis talle Paides elada meeldib.

"Midagi muud" on Aesma sõnul väga uus lugu, see ei ole tegelikult päris valmis. "Siit on mingisugused osad puudu, aga mõtlesime, et kui me oleme televiisoris üle hulga aja, siis teeme midagi sellist, mis on nii uus, et uuem olla ei saa," rääkis muusik "Terevisioonile".

Bändil läheb Aesma sõnul hästi, kuid ei tegutseta enam nii intensiivselt, kui varem. "Meil on tegelikult enne koroonapandeemia algust tempo sujuvalt ühtlaselt ja aeglustunud, sellesmõttes arvan, et see pandeemia meid palju pole mõjutanud." Vabariigi aastapäeval on ka bändi jaoks suur päev - Ans. Andur tähistab 19. tegutsemisaastat. Aesma kinnitas, et neil on järgmisel aastalsuure juubeli puhul ka tuur plaanis.

Muusik on pärit Paidest, elanud seal ametlikult aastast 1985, vahepeal viis elu teda pealinna. Jaanipäevast on Aesma püsivalt tagasi kodulinnas. Erinevusi Tallinnaga märkab tema sõnul kiirelt.

"Sellest saab muidugi aru üsna ruttu, et siin on ikkagi kõik palju rahulikum suvel rohelisem ja talvel valgem. Minu jaoks kõige suurem esimene erinevus, kui ma siia kolisin, võib-olla nädala või paari pärast panin tähele, et siin ei ole üldse tolmu võrreldes Tallinaga," rääkis ta.

"Tallinnas ma elasin kesklinnas raadiomaja juures Tina tänaval ja kui ma jätsin akna paariks päevaks lahti, siis oli tolmukiht akna pealt. Siin seda ei ole täheldanud ega midagi muud erilist, aga see oli esimene asi, mis silma hakkas," rääkis Aesma. "Ma käin ikkagi mitu korda nädalas Tallinnas ka. Eelkõige märkan seda, et autosid on üle mõistuse palju rohkem."

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: