Genka räppima hakkamisest: minu peas said kokku gangsta räpp ja vene maffia

Kuigi Genka hakkas sõnu ritta seadma juba seitsme- või kaheksa-aastaselt, jõudis ta räppimiseni alles 1990ndatel, mil suvel USA-s olles mitmete räpparitega tutvus. Eestisse tagasi jõudes tutvustas Genka vend teda Paul Ojaga ja koos hakati Toe Tagi tegema. Esimese kontserdi andsid nad 1996. aastal.

"Tegelikult ma olen pärast mõelnud, kuidas see on kultuuriliselt väga huvitav, et gangsta räpi kultuur ja vene maffia said Kalamajas minu peas samal hetkel kokku. Ma tundsin, et mul on ka midagi öelda, et ma olen ka midagi läbi elanud. Võib olla ma ei olnud küll sotsiaalselt nii mittekindlustatud, kui need tüübid – mul oli okei elu, mul olid isa ja ema, ma käisin koolis –, aga just selle ühiskonan puhul ma tundsin, et see on midagi sellist nagu neil tüüpidel Ameerikas," rääkis Genka R2 saates "Röster".

Ta meenutas, et esimesed lood kirjutas ta inglise keeles, sest Eestis polnud räpp veel kugii levinud ja seda vaadati kui importkaupa. Aastate jooksul on räpp aga aina populaarsemaks läinud.

"Meil on ikkagi nüüd ka räpp-superstaarid – Tommy Cash, Nublu jne. Ka artistid, kellel läheb väga hästi – 5Miinust, Reket jne," sõnas Genka, lisades, et räpp on ka maailmas noor žanr, mis on natuke üle 40 aasta vana.

"Selle aja jooksul on juba tehnoloogiliselt nii palju muutunud ja tänu tehnoloogiale on ka hiphop muusika nii palju muutunud. Ta ei ole enam see muusika, mis ta oli, aga see muutus on hea. Praegu on ka mingi järjekordne etapp nii maailmas kui ka Eestis. Iga etapp saab üks hetk ka läbi, aga kui kaua ta kestab ja millal ta läbi saab, seda ei tea keegi. Kõrvalt on seda väga huvitav jälgida," rääkis Genka.

Ta lisas, et tunneb, et tema enda tekstid on aja jooksul küpsemaks muutunud, kuid usub, et artistina on tal veel arenguruumi palju.

"Ma tunnen ikkagi, et tehniliselt ma ei ole üldse arenenud – samamoodi kokutan ega ole tehniliselt väga hea räppar. Pole 25 aasta jooksul midagi õppinud, et saaks paremaks. Eks see areng on teiste hinnata, aga ma ise tunnen, et on veel arengut ees," ütles Genka.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: "Röster"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: