Liisi Koikson avaldas ERSO-ga loo "Sind vaid kiidan"

Liisi Koikson
Liisi Koikson Autor/allikas: Pressimaterjal

Liisi Koikson avaldas koostöös Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Kristjan Järvi ning Kristjan Randaluga kodumaale pühendatud pala "Sind vaid kiidan".

Koiksoni algne plaan oli tegelikult luua lastekoori laul.

"Soovisin kirjutada loo, mis sõnastaks noorema põlve kiindumust meie väikesesse eestimaasse. Või, kui seda kiindumust veel tekkida pole jõudnud, õpetaks märkama kõike ilusat, mis meile siin antud on. Nüüd saangi selle minule väga olulise koosluse eesti inimestele kinkida, et ka nemad seda laulu kuulates mõne kõrge puu all korraks peatuksid, imetleksid seda tohutut sinist taevalappi, mis neid kõrgelt katab, jääksid korraks tasa, et linnud julgeksid kõvemini häält teha ja teeksid oma sammudega igale ruutmeetrile heaperemehelikult pai, sest see kõik ongi ju meie õu, mis tahab, et teda koduks kutsuksime," avas Koikson loo tausta.

"Sind vaid kiidan" muusika ja sõnade autor on Liisi Koikson. Orkestrile tegi seade Ülo Krigul, salvestasid Kaarel Tamra, Peeter Salmela ja Tanel Klesment.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: