Eesti Laulule naasta plaaniv Sven Lõhmus: tänavu oleks tahtnud lauluvõistlusel rohkem rock'n'roll'i kuulda

Helilooja Sven Lõhmus tõdes, et Eesti Laulul osales tänavu mitmeid eriilmelisi lugusid, kuid talle endale oleks meeldinud, kui rock'n'roll'i oleks lauluvõistlusel rohkem kõlanud.

"Minu meelest see annab alati värvi üritusele, kui sul on erinevast skeenest erinevaid artiste. Ma oleks tahtnud isegi võib olla rohkem näha rock'n'roll'i – Alabama Watchdog oli mõnusa saundiga, aga kahjuks nii hästi tal ei läinud. Alati neid erinevaid stiile on mõnus vaadata ja võrrelda," rääkis Lõhmus "Vikerhommikus".

Ta lisas, et mõnus lugu oli ka näiteks Ivo Linnal ning samuti meeldisid talle Koit Toome, Uku Suviste, Jüri Pootsmanni, Kadri Voorandi ja Redeli lood. Nii nende kui ka kõikide teiste lugude puhul märkas Lõhmus, et artistid on kõvasti vaeva näinud ja tõsiselt valmistunud, ent sellest hoolimata ei oleks iga Eesti Laulul kõlanud lugu Eurovisioonil edukas.

"Mõned neist on ju nii-öelda uued tulijad, proovijad ja katsetajad, kes tahavad ennast inimestele tutvustada. Nende eesmärk ei olegi tõenäoliselt see, et ma pean mis iganes hinna eest selle lauluvõistluse võitma. Ma loodan, et neil ei olegi sellist ambitsiooni esialgu, sest see on väga okei ja ma arvan, et kui aeg edasi ja nad professionaalsemaks muutuvad, siis tuleb ka teine tulemus," tõdes Lõhmus.

Ka ta ise valmis millalgi autorina Eesti Laulule naasma.

"Hetkel on nii-öelda uusi artiste terve pingitäis, kellega koostööd teha, aga lihtsalt liiga vara on mõnega välja tulla. Vanade, tuntud artistidega on aga väike paus alati kasulik. Ma pigem ei hakka niimoodi tühja neid asju tegema, vaid teen oma eesmärgiga," sõnas Lõhmus, lisades, et on viimasel ajal kirjutanud rohkem uut muusikat kui kunagi varem. Mõnda neist saab Lõhmuse sõnul kuulda juba õige pea.

Saates tuli juttu ka lauluoskusest ning Lõhmus leidis, et mööda laulmine ei olegi alati halb asi.

"Kui sellel inimesel on tämber ja emotsioon, siis noh näiteks ansambel Redel võib laulda kuidas tahes, aga peaasi, et see emotsioon oleks alles. Kui seda emotsiooni enam ei ole, siis laguneb ära," ütles Lõhmus ning märkis, et lisaks lauluoskusele on väga oluline, et artistil oleks see miski, mida võib nimetada X-faktoriks.

"See on natuke näitlejatöö või kuidas iganes seda nimetada, natuke raske on seda kirjeldada. Ma olen oma elus ja töös kogenud väga palju näiteid, kus inimene laulab väga ilusti, puhtalt ja ideaalselt, aga midagi on puudu," nentis Lõhmus ja lisas, et X-faktoriga artist jääb inimestele paremini meelde ja tema vastu tuntakse rohkem huvi.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: "Vikerhommik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: