Anne Veski 40-aastasest abielust: põhiline on olla kannatlik ja õigel ajal suu kinni panna

Video: ERRFoto: Vladislava Snurnikova/ERR

Saates "Hommik Anuga" oli külas laulja Anne Veski, kes tähistab järgmisel nädalal oma sünnipäeva. Ta esitles ka oma uut lugu, mis on osaliselt pühendatud abikaasale Benno Beltšikovile, kellega abiellumisest möödub tänavu suvel 40. aastat. Ta tõdes, et nii pikalt koos olemine ei ole sugugi pudrumanna ja põhiline on olla kannatlik ja osata õigel ajal suu kinni panna.

Saates esmaesitletud uus lugu "See, mis meid kokku viis" sündis Veski sõnul alguses inglise keeles. "Mul on väga vähe laule inglise keeles lindistatud, aga see sai alguse inglise keeles."

Loo helilooja on Igor Krutoi, kes tegi laulu sünni ajal koostööd Ameerika produtsentide ja laulukirjutajatega. "Selle loo ingliskeelse teksti on kirjutanud ameeriklanna ja ma tema järgi seda laulu kunagi õppisin," meenutas ta.

"Pärast sai see laul tehtud vene keeles ja alles nüüd, kui Leelo Tungal tegi sellele toreda teksti, mõtlesin, et nüüd on aeg ära teha see eesti keeles, sest tal on aegumatu viis. Leelo teeb ka selliseid sõnu, et süda hakkab värisema ja käed ka," kirjeldas Veski.

"See sobib väga hästi sellesse aastasse, sest suvel saab mul abikaasaga 40 aastat. Loomulikult on see laul ka pühendatud talle, aga kõikidele, kellel on, kellega koos abieluaastaid tähistada ja üldse, kes armastavad kedagi. Ilus laul kõigi jaoks."

Saladust, kuidas nii kaua koos püsida, Veski ei tea. "See on raske. See on hirmus raske. Kõik, kes on seda järgi teinud, teavad, et see ei ole sugugi pudrumanna. On paremaid ja halvemaid aegu. Põhiline on ikka kannatus ja õigel ajal suu kinnipanek. Oota, enne kui midagi vastu ütled."

Ta tunnistas ka, et pole absoluutselt mingisugune perenaine. "Minu mees on eluaeg süüa teinud ja mina olen vaikselt kõrvalt midagi õppinud, ja siis ta ütleb, et "issand jumal, sa siiamaani ei ole seda asja ära õppinud". Aga ma katsetan."

Veski märkis, et on seda usku, et mees on paarissuhtes pea, aga naine on kael. "Aga pea pöördub ainult sinna, kuhu kael tahab."

Toimetaja: Merit Maarits, intervjueeris Anu Välba

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: