Rakveres tekitab poleemikat toonekurg Jüri

20. jaanuaril sai Rakvere juurde uue elaniku. Sealsesse Soolikaojja asus elama valge toonekurg, keda kohalikud kutsuvad Jüriks.

Linnarahvas hoiab uuel naabril hoolega silma peal ja lindu toidetakse hoolega. Kolmeaastane tiivuline on pärit Venemaalt ja oma noorest east hoolimata on tema elus olnud üksjagu traagilisi armumisi.

Jürile maitsevad kanasüdamed, aga eriti räimed, millega naabrid teda igapäevaselt kostitavad.

Üleaedsed kahejalgsed on toonud Jürile põhupalli, et ta saaks sooja minna, püüdnud teda toiduga kasvuhoonesse meelitada, aga tulutult. Loomakaitsjatel ta end kinni püüda ei lase.

Virumaa Teataja andmetel polegi õigupoolest tegu Jüri, vaid hoopis Venemaalt pärit Ljušaga.

Oma esimesel talvel jäi lind vigastuse tõttu inimeste hoolde, kohtas varjupaigas kaasat ja sai temaga kaks poega, teisel talvel leidis Ljuša paariline endale uue kaasa.

Ljuša ei jäänud kauaks üksi, kuid tema uus naine murdis jalaluu ja suri suvel.

Sügiseks oli Ljuša metsistunud ja varjupaika sooja teda viia enam ei õnnestunud.

Smolenski ja Sebežski rahvuspargi teaduri Marina Sidenko kirjutas kotkaklubi liikmele Urmas Sellisele, et pärast tugevat lumesadu lendas kurg 28. detsembril Pihkva oblastis asuvasse Spitsinosse, veetis aastavahetuse Peipsi järve kaldal. Kurge toideti iga päev, aga kui ööl vastu 14.-15. jaanuari algasid tugevad külmad, jäi lind kadunuks. Viis päeva hiljem oli ta end Soolikaojja sisse seadnud.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: