Pirita lumelinna kerkisid päästeauto, Pikk Hermann ja tordiloss

Nädala keskpaigas alanud lumelinna ehitus Tallinnas Pirital on jõudnud lõpule ning laupäeval avati lumeskulptuurid ja liumäed. Selgusid ka lumelinna ehitamise võistluse võitjad.

Lustijad saavad Pirita lumelinnas aega veeta päästeauto katuselt liuteed mööda alla lastes, turnida tordilossi treppidel ja mägisel mänguväljakul ning peita end eriilmelistes lumekoobastes. Lumelinnas kõrgub Pika Hermanni torn ning rajatud on indiaanilinnak. On suuremaid ja väiksemaid lumeskulptuure.

Lumelinna ehitamiseks kulus kolm päeva ja 160 kuupmeetrit lund, mis veeti kokku Piritalt.

Lumelinna ehitusele pani õla alla Pirita päästekomando, kes varustas ehitajaid veega ning meisterdas lumelinna ühe pilkupüüdvama atraktsiooni – päästeauto koos treppide ja liuteega.

Lumerajatised on Piritale Jõesuu tee haljasalale kerkinud viie viieliikmelise võistkonna töö tulemusena. Žürii hindas töid kahes vanuserühmas – lapsed ja täiskasvanud. Lastest tuli võitjaks võistkond Anni & Co, kes rajas indiaaniküla ja täiskasvanutest oli parim tiim Mähis, kes ehitas lumest ja jääst tordilossi. Kõik lumelinna ehitajad said auhinnad.

Lumerajatisi hindasid EKA üliõpilasesinduse esimees Taavi Teevet, Pirita vaba aja keskuse õpilane Teele Telling, keskuse juht Eero Kiipli ja linnaosavalitsuse kultuuri- ja noorsootöö peaspetsialist Kai Kukk.

Lumelinna külastajatel palutakse järgida koroonaviiruse levikust tingitud piiranguid ja hoida omavahel distantsi.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: