Signe Kivi: bikiinide peal on sinimustvalge täiesti lubatud

Sel pühapäeval on "Prillitoos" pühendatud Eesti vabariigi sünnipäevale. Näiteks räägib tekstiilikunstnik ja poliitik Signe Kivi, kes tähistab oma sünnipäeva koos Eesti vabariigiga, kuidas ta on alati mõelnud Eesti lipuvärvide ja rahvariiete peale, kui on presidendi vastuvõtule minek. Tal on hea meel, et sinimustvalget on üldiselt hakatud laiemalt kasutama. Isegi bikiinide peal on see tema hinnangul täiesti lubatud.

"Sellest ajast peale, kui 24. veebruar meie kõigi jaoks suureks pidupäevaks sai, on see minu jaoks suur rõõm. Ei taha meenutada, aga enne varjutas seda üks teine, eelmisel päeval suurelt ja laialt peetud tähtpäev," rääkis Kivi.

"Muidugi on tore – lipud lehvivad, alati heiskame ise ka lipu. Vanasti abikaasa tegi seda päris õigel ajal. Nüüd, tuleb tunnistada, et alles siis, kui üles ärkame. Lubame endale sellel päeval natuke kauem magamist, ja siis on pidu. Nagu kogu Eesti rahval."

Kivi tunnistas, et on alati mõelnud Eesti lipuvärvide ja rahvariiete peale, kui on presidendi vastuvõtule minek. Näiteks 2000. aastal oli tal seljas must kleit, mille peal oli valgega kirjas EESTI.

"See oli märgiline, sest sel ajal ma olin kultuuri- ja ka spordiminister. Ma olin nii kade sportlaste peale, kuidas nad kannavad autasustamisel uhkusega oma dresse, kuhu on alati kirjutatud peale EESTI. Ma sain sealt inspiratsiooni, et teen endale ka kleidi kirjaga EESTI. Ega ma paljude käest kiita ei saanud."

Lipuvärvides kleidi puhul, millega Kivi läks 2001. aastal presidendi vastuvõtule, ei saanud ta samuti liiga palju positiivset tagasisidet. "Minu meelest see ei ole koletu ja mul on hea meel, et rahvusvärvi on palju hakatud kasutama. Kuigi, alati peab mõtlema, et kus ja kuidas. Bikiinide peal on täiesti lubatud, aga on kohti, kus see ei ole."

Ta tõdes, et kadestab neid, kes tulevad presidendi vastuvõtule rahvariietes.

"Rahvariie annab sulle tohutu enesekindluse ja sul ei ole väga palju maadelda soengute, meigiga. Sa oled lihtsalt ilus. Aga kuna mul ei ole ühtegi täiuslikku rahvariide komplekti ja mu ema on Järvamaalt, isa on siitsamast Tallinna lähedalt Harjumaalt, peremaakodu on Lahemaal, siis pigem olen saanud ideid sellest, et kasutan rahvariide motiive," rääkis Kivi.

 

"Prillitoos" on eetris pühapäeval, 21. veebruaril kell 09.05.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Prillitoos"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: