ETV2 teemaõhtu on pühendatud Rein Ojale

Draamateatri juht Rein Oja portreesaates
Draamateatri juht Rein Oja portreesaates "Rein Oja. Teatridirektor, ilma lipsuta". Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Sel pühapäeval on ETV2 teemaõhtu pühendatud Draamateatri juhile Rein Ojale, kes tähistab 26. veebruaril 65. sünnipäeva. Selle puhul on valminud ka uus portreesaade, kus teatridirektorit intervjueerib Marko Reikop.

19.30 Teatrietendus "Tartuffe" (2016) 

Et pahe on pahe, teavad kõik. Parim pahe vastu võitlemise viis oli Molière'ile ja on tänapäevani näidata selle naeruväärsust, ütleb lavastaja Lembit Peterson. Et pettus on koomiline, silmakirjalikkus on naljakas. Petised on nõus, kui neid noomitakse, on nõus tunnistama, et nad on halvad, aga ei taha enamasti välja naerdud saada! Kui õnnestuks välja tuua, et silmakirjalikkus pole mitte ainult ohtlik ja kuri ning hinge hukutav, vaid naeruväärne, siis oleks ülesanne täidetud.
 
Mängivad Marius Peterson (Theatrum), Rein Oja, Liina Olmaru, Maria Klenskaja, Uku Uusberg, Tarmo Song (Theatrum), Ester Kuntu, Robert Annus, Indrek Sammul, Hilje Murel ja Aleksander Eelmaa. Lavastaja Lembit Peterson
 
Esietendus Draamateatris 4. oktoobril 2015, salvestatud 11. märtsil 2018. 

22.05 Uus portreesaade "Rein Oja. Teatridirektor, ilma lipsuta"

Draamateatri juht Rein Oja portreesaates "Rein Oja. Teatridirektor, ilma lipsuta". Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Rein Oja sünnipäevasaates saame teada, mis on tema jaoks oluline nii teatris kui ka igapäevaelus. Intervjueerib Marko Reikop.

ETV eetris on sama intervjuusaade 27. veebruaril kell 21.35. 

22.35 "Tugitooliteater: Diplomaat" (1986)

Anton Tšehhovi lühijutu "Diplomaat" esitavad Helene Vannari, Tõnu ja Rein Oja.

22.50 "Näitleja: Maastikud Oja ja torniga. Rein Oja" (1993)

Portreesaade näitleja Rein Ojast. Saatejuht ja režissöör Gerda Kordemets. 

23.35 "Tuul" (2005)

Tuulte oru tuul tuleb mägimatkaja Fredile järele ja hakkab ta maja lõhkuma. Katkeb telefoniühendus sõber Harriga, kelle samuti tuul on sihikule võtnud, kutsudes teda Fredi häälega majast välja. Kui teised on loodusjõududele alla jäänud, siis Fred on keegi, kes on neid näinud ja neist kirjutanud, kuid ise alati eluga pääsenud. Ühel hetkel peaks aga lõppema ka Fredi õnn … või õnnetus – duell tuule ja inimese vahel.

23.50 "Hommik Anuga. Rein Oja ja Indrek Sammul" 

"Hommik Anuga" saates on külas Rein Oja ja Indrek Sammul.

00.10 Mängufilm "Jüri Rumm" (1994)

Romantilis-ajaloolise seiklusfilmi tegevus toimub Eestimaal 1880. aastate lõpus. Filmisüžee alus on heroiseeritud hobusevaras Jüri Rumm oma armastus- ja seikluslugudega. Filmi peategelase prototüüp Jüri Rummo sündis 1856. aastal Kehtna vallas. Pärast seda, kui ta noorukina teenis leiba Kehtna mõisa toapoisina, sai temast juhuse tahtel varas, siis hobusevaras, siis röövel ja lõpuks lihtsalt kurjategija. Vahel jagas ta varastatud kraami heldelt ka vaesematele inimestele, sellest sai alguse tema kuulsus Eesti Robin Hoodina, Rinaldo Rinaldinina või Stenka Razinina – kõik legendaarsed kurjategijad.

Nimiosas Hannes Kaljujärv, teised osatäitjad Marian Wolf, Merle Palmiste, Katariina Lauk, Kaljo Kiisk, Rein Oja, Marko Matvere, Peeter Kard, Mari Lill, Dan Põldroos jpt. Režissöör Jaan Kolberg, stsenaristid Andres Ehin, Kalle Käsper ja Eduard Volodarski,

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: