Video: piilu Eesti Laulu teise poolfinaali peaproovi telgitagustesse

Homme selguvad Eesti Laul 2021 järgmised kuud finalisti. Käisime Saku Suurhallis piilumas Eesti Laulu teise poolfinaali peaproovi ning rääkisime nii peaprodutsendi Tomi Rahula kui ka teiste tiimiliikmetega, tänu kellele aasta suurim muusikasaade ekraanidele jõuab.

Eesti Laulu peaprodutsent Tomi Rahula tõdes, et koroonaviiruse tõttu on tänavu ürituse korraldamine kidnlasti suurem väljakutse. "Ikkagi see oht on kogu aeg üleval ja ei soovi, et artistid, kes on selle asja nimel pool aastat tööd ja ressursi alla pannud, nende tööd nipsuga potist alla lasta. Keegi seda ei soovi, nii palju tööd on tehtud, et see saaks toimima ja toimuma."

Tänavu publikut Eesti Laulule ei lasta, see on Rahula sõnul raskem eelkõige noorematele artistidele, kel lavakogemust vähem. "See karjuv rahvas annab emotsionaalselt artistile juurde, eriti artistile, kes igapäevaselt ei saa sellist suurt lava ja nii palju lava üldse. Loomulikult kui võtame vanad kalad, Koidud ja Tanjad, siis nemad oskavad ilma publikuta mängida nii, nagu oleks suurel staadionil. Aga just noorematel artistidel annaks publik päris palju juurde," rääkis Rahula.

Koroonaajal on keeruline tulevikku ennustada, kuid praeguse seisuga on Eesti Laulu finaali toimumine kindel, siiski taas ilma publikuta. Finaal tuleb sellegipoolest tema sõnul suurejoonelisem. "Artistid ja lavashow'd, kes saavad edasi, ka neil toimub pisike edasiareng, keegi soovib natuke i-le täppi peale panna, et asi oleks viimistletum ja parem. Nii et tuleb vägevam show kindlasti," lubas ta.

Kolmandat aastat Eesti Laulul artistimanagerina tegutsev Kristjan Vardja rääkis, et artistid on aastatega teadlikumaks muutunud ja teavad, mida laval teha tahavad. "Need, kes on ka varem käinud, sel aastal näiteks Sissi, nad ka teavad, milline töörütm on, kuidas tiim töötab, nad varasema kogemuse pealt oskavad oma mõtteid edasi anda." Publiku puudumine saalist nende artistide lavashow planeerimist liiga palju tema sõnul ei mõjuta, sest telepubliku püüdmisele tuleb mõelda ju igal aastal. "Kindlasti nad mõtlevad selle peale rohkem, aga samas ma arvan, et igal aastal keskendutakse eelkõige teleshow'le, aga ka sellele, et saalis oleks hea."

Operaator Arpo Vatseli sõnul on Eesti Laulul filmimine ikka veidi erilisem. Esimeses poolfinaalis oli tema jaoks kõige põnevam filmida Nika esitust. "Iga lugu on omamoodi ja režissöörid on teinud meie jaoks asja põnevamaks, saab katsetada erinevaid operaatorivõtteid," rääkis ta. "Vahepeal ikka väristame ja täitsa põnev on, teistmoodi kui tavaliselt."

Steadicam operaatori Siim Kaarel Saluri põhiline töö käib lava peal, esinevate artistide vahel. "Juhtunud on palju, kümme aastat on juba tehtud seda tööd ja seda saadet," rääkis ta. "Pikad pöörlemised ja keerlemised, kuhu steadicam kõige rohkem sisse põimitud, on vast kõige toredamad mulle isiklikult."

Eesti Laulu 2. poolfinaalis astuvad võistlustulle:

1. Sissi: "Time"
2. Gram-Of-Fun: "Lost In A Dance"
3. Kadri Voorand: "Energy"
4. Helen: "Nii kõrgele"
5. Redel: "Tartu"
6. Rahel: "Sunday Night"
7. Uku Haasma: "Kaos"
8. Heleza: "6"
9. Uku Suviste: "The Lucky One"
10. Alabama Watchdog: "Alabama Watchdog"
11. Jüri Pootsmann: "Magus melanhoolia"
12. Suured Tüdrukud: "Heaven's Not That Far Tonight"

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: