Eesti Laulu korraldajad: võtame koroonameetmeid tõsiselt

Eesti Laulu I poolfinaali läbimäng
Eesti Laulu I poolfinaali läbimäng Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eesti Laulu esimese poolfinaali järel on tõusnud arutelu maski kandmise ja distantsi üle saates. Korraldajad kinnitavad, et teiseks poolfinaaliks vaadatakse veel kord saateplaanid ja ohutusmeetmed üle.

Eesti Laul toimub tänavu piiratud ligipääsuga, kus Saku Suurhalli pääsevad vaid Eesti Laulul osalejad, korraldajad ja partnerid ning saate meeskond.

"Võtame koroonameetmeid tõsiselt," kinnitas peaprodutsent Tomi Rahula.

Suurhallis liikudes on loodud eraldi tsoonid meeskonnale ja osalejatele, kõiki inimesi kraadidakse saabudes ning kohapeal on olemas desovahendid. Samuti palutakse kõikidel Suurhallis viibijatel kanda maski.

Korraldajad mõistavad otsesaatest tõusnud järelkaja, sest teleekraanil võis näha, et kõik osalejad ei kandnud maski. Rahula sõnul tuletatakse teises poolfinaalis osalejatele seda kindlasti veel kord meelde, samuti on sellekohased sildid üleval artistidele mõeldud koridorides.

"Kui Saku Suurhallis ringi liikuda, siis need on väga üksikud hetked, kus inimesel ei ole maski ees," ütles Rahula.

Maski ei pea kandma grimmiruumis, laval esinedes ja artistidele eraldatud riietusruumides. Eesti Laulu osalejad on minikollektiivid, kes harjutavad ja esinevad koos, muus osas on võistlejatel palutud riskide maandamiseks kontakte vähendada.

Teiseks poolfinaaliks valmistudes vaadatake üle ka green room ehk saates näidatav artistide ala. "Tegeleme hetkel just praktiliste küsimustega, sh kuidas tagada suurem distants artistide vahel," märkis Rahula.

Eesti Laulu teine poolfinaal toimub laupäeval, 20. veebruaril.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: