Ülevaade: välismaa eurofännid reageerisid Eesti Laulu esimesele poolfinaalile

Eesti Laulu 1. poolfinaal
Eesti Laulu 1. poolfinaal Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Neljapäeva õhtul selgusid esimesed kuus Eesti Laulu finalisti. Teeme väikese ülevaate, kuidas Eurovisiooni-fännid esimesele poolfinaalile reageerisid.

Üldiselt jäid inimesed kuue finalisti valikuga väga rahule. Näiteks jagati palju kiidusõnu Koit Tooma ning Ivo Linna, Robert Linna ja Supernova loole.

"Ivo Linna, Robert Linna ja Supernova lugu "Ma olen siin" oli peaaegu täiesti perfektne! See esitus, need värvid, see retrokontseptsioon – see oli peaaegu nagu film," kommenteeris üks fänn Eurovisioonifännide blogi wiwibloggs lehel.

"Koit võiks oma siira emotsiooniga Eestile Eurovisioonivõidu tuua. Egert tooks samuti Eestile koha edetabeli eesotsas," lisas teine.

Küll aga olid paljud pettunud, et Nika Marula finaali ei pääsenud.

"Nika laul meeldis mulle peaaegu et kõige vähem, aga ta esitus oli nii hästi läbi mõeldud, et ta oleks väärinud kohta finaalis," kommenteeris üks fänn.

"Ma ei saa eesti keelest aru ja kui žürii nimetas Nika üheks oma lemmikuks, olin väga elevil, sest arvasin, et ta pääses finaali. Olen väga pettunud, et see nii ei olnud – ta oli minu number üks ja ta esitus oli väga hea," kirjutas teine.

Keelebarjääri tõid välja ka mitmed teised Eurovisioonifännid:

"Mulle meeldib, kui nad ütlevad ühe sõna inglise keeles ja ma sellest aru saan – mu aju arvab, et ma oskan järsku eesti keelt," säutsus üks.

Paljud pöörasid tähelepanu ka sellele, et finaali pääsesid ainult mehed. Oli neid, kes leidsid, et meeste esitused olidki tugevamad, aga oli ka neid, kelle meelest oli tegemist karjuva ebaõiglusega:

Mitmetes tekitas küsimusi videoklippides nähtud lumevaip:

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: