Egert Milder: tänavune Eesti Laulu lava on üks läbi aegade vingemaid

Foto: Ken Mürk/ERR

Neljapäeva õhtul selgusid Eesti Laulu esimesed kuus finalisti. Üks neist on Egert Milder looga "Free Again".

Milder ütles pärast poolfinaali ERR Menule antud intervjuus, et tal on finaali pääsemise üle väga hea meel ning ta on kõikidele fännidele väga tänulik.

"See on suur au ja anname endast parima, et finaalis veel vingemalt panna ja siis äkki inimesed on nii lahked ja saadavad meid ka Eestit esindama," rääkis Milder, lisades, et nad tahaksid väga Eurovisioonile pääseda.

Muusikud tõdesid, et tänavu on mõlema poolfinaali tase väga kõrge.

"Saalist kuulates oli tase võrreldes eelmise aastaga selline ühtlaselt tugev. Mõned lood on muidugi sellised, mis mulle lihtsalt ei meeldi, aga see selleks," ütles trummar Kaspar Kalluste ja lisas, et saate meeskond tegi ära suurepärase töö ning lava sai kiirelt esinema hakkavale artistile sobivaks kohendatud.

"See lava on, ma arvan, üks kõige vingemaid lavasid läbi aegade. Ikkagi nii palju ekraane Eesti Laulu lava vist näinud ei ole. Pluss igasugused kujundid – triibud, kastid jne," kiitis Milder.

Kalluste leidis aga, et green room oli väga ebamugav ja kõvade toolidega ning seda saaks kindlasti finaali ajaks paremaks teha. Finaaliks plaanivad ka muusikud ise oma esinemist paremaks tuunida.

"Ütleme nii, et veel terviklikumaks saab seda asja teha ja nii tehniliselt kui ka soorituse poolest veel paremaks. Ruumi on," kirjeldas Milder.

Publikust tundsid muusikud aga esinemise ajal puudust.

"Nii või teisiti pole me muusikutena saanud väga kaua laval käia ning kui viimati detsembris sai käidud, siis oli publik maskide taga ja seda emotsiooni oli väga raske tabada, et mida inimesed seal saalis tunnevad. Aga loodame, et finaaliks on green room tõstetud lava ette ja siis tekib tunne, et on kellelegi veel esineda peale televaatajate," rääkis Kalluste.

Konkurentide seast artistid oma lemmikuid välja tuua ei soovinud.

"Eesti Laul on n-ö väike laulufestival, siin tegelikult ei ole konkurente. Eesmärk on ikkagi pakkuda inimestele kodudes head muusikat, head sooritust, emotsiooni ja seda me ka teeme. Ma arvan, et me kõik oleme head sõbrad ja keegi ei tunne suurt konkurentsi siin," ütles Milder.

Eesti Laulu finaal toimub 6. märtsil.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: