TUJA 2021 | Pennar & Friends: austus, ühine kujutelm muusikast ning eelkõige sõprus

Pennar & Friends
Pennar & Friends Autor/allikas: Kevin Kohjus

Pennar & Friends on headest sõpradest koosnev trio - Karl Madis Pennar (kitarr), Robert Rebane (basskitarr), Martin Petermann (trummid).

Elektrikitarri, bassi ja trummide ühtesulamisel maalitakse atmosfäär, mida kirjeldab maagilisus ja eriilmelisus. Kollektiivi repertuaar on Karl Madis Pennari loomesulest ning ühtlasi ka kevadel ilmuvalt debüütalbumilt "Stories Untold". Helirännakul kogeb nii värskendavat vabadust, pöörast lustakust, spirituaalset maailma kui ka üleloomulikke tegelasi. Kolme sõbra vastastikune austus, musikaalne mitmekülgsus, ühine kujutelm muusikast ning eelkõige omavaheline sõprus on aluseks hästitoimivale triokooslusele.

Karl Madis Pennar on kitarrist, arranžeerija ning tulihingeline improvisatsioonilise muusika austaja. Eelkõige paelub teda muusikas energia ja selle eneseväljenduslikud võimalused. Möödunud sügisel Tiit Pauluse nimelise noore kitarristi preemiaga tunnustatud muusik tegeleb aktiivselt omaloomingu kirjutamisega ja tegutseb erinevates kollektiivides.

Robert Rebane alustas oma muusikuteed akordionistina. Akordioni kõrvalt hakkas ta iseseisvalt õppima ka klaverit ja kitarri. Rebane on tegev mitmetes koosseisudes - Puhkuseloomad, Tobias Tammearu Trio, Pennar & Friends ning on jazz-folk-pop bändi Pillikud looja, kunstiline juht ja eestvedaja.

Martin Petermann on trummar, kes tegutseb koosseisudes Alfa Collective, Tobias Tammearu Trio, Johannes Laas 5tet, Liisi Koikson & Bänd, Angus jpt. 

Pennar & Friends astub Tdengijazzi festivalil üles 3. märtsil Viljandi Pärimusmuusika Aidas ja 6. märtsil Fotografiskas.

TUJA ehk Tudengijazz on vanima traditsiooniga rütmimuusikafestival, mis toimub tänavu juba 39. korda 2.-6. märtsil.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: