Filmifestival saadab rootslasest medõe saarele üksinda filme vaatama

Pater Nosteri tuletorn Hamneskari saarel Rootsi läänerannikul
Pater Nosteri tuletorn Hamneskari saarel Rootsi läänerannikul Autor/allikas: SCANPIX / Jonathan NACKSTRAND / AFP

Rootsi medõde Lisa Enroth võitis Göteborgi filmifestivali võistluse, mis kutsus ühte filmifänni vaatama festivali kõiki 60 filmi isoleeritud saarel tuletornis.

Lisa Enroth valiti välja 12 000 taotluse seast, mis saabusid riikidest üle maailma.

Eksperiment on insipireeritud koroonapandeemia tingitud olukorrast, mil kinod olid kinni ja inimesed karantiinis. Nii tekkis filmifestivali korraldajatel mõte uurida, millist mõju isolatsioon indiviidile avaldab ja milline on filmide roll pandeemiajärgses maailmas.

Festivali korraldajad ütlesid BBC-le, et otsisid tõelist filmifänni, kes oleks emotsionaalselt ja psühholoogiliselt selliseks ülesandeks valmis.

Medõena töötav Enroth on pandeemia ajal teeninud põhiliselt COVID-19 osakonnas ning on enda sõnul praeguseks energiast tühi. Nüüd veedab ta ühe nädala üksi Rootsi läänerannikul Hamneskari saarel asuvas Pater Nosteri tuletornis ilma telefoni, arvuti ja raamatuteta.

Siiski antakse talle iga päev lühikeseks ajaks tahvelarvuti, et ta saaks jäädvustada videopäevikut. Samuti jääb turvalisuse tagamiseks temaga saarele veel üks inimene, kes kord päevas teda vaatamas käib.

Filmi vaatamiseks on ekraan üles seatud tuletorni laternaruumi, kus Enrothil on ka 360-kraadine vaade ümbrusele.

"Tuul, meri, võimalus olla üheks nädalaks osa teistsugusest reaalsusest - see kõik on minu jaoks väga põnev," ütles naine.

Göteborgi filmifestival toimub 29. jaanuarist 8. veebruarini.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: