"Kes keda?" uurib uut võimuliitu ja valitsust

ETV+ kakskeelne vestlussaade "Kes keda?" keskendub kolmapäeval uuele võimuliidule ja valitsusele.

Stuudios on parlamendierakondade esindajad Andrei Korobeinik (Keskerakond), Hanno Pevkur (Reformierakond), Raimond Kaljulaid (Sotsiaaldemokraatlik erakond), Mart Helme (EKRE) ja Mart Luik (Isamaa).

Reformierakond ja Keskerakond sõlmisid koalitsioonilepingu vaid poolteist nädalat pärast eelmise koalitsiooni kokkuvarisemist, kuhu kuulusid Keskerakond, EKRE ja Isamaa. Uus valitsus lubab võidelda koroonaviiruse leviku vastu, vähendada sotsiaalset, majanduslikku ja piirkondlikku ebavõrdsust, pühendada rohkem ressursse tervisliku eluviisi edendamisele ja tegeleda spetsialistide puuduse probleemiga.

Leping sõlmiti kaheks aastaks – kuni järgmiste parlamendivalimisteni. Kuid leping sisaldab ka pikaajalisi eesmärke – näiteks loobuda põlevkivi kasutamisest energiasektoris hiljemalt 2040. aastal või edendada Helsingi-Tallinna tunneli ehitamist.

Uus koalitsioon lubab säilitada poliitilist kultuuri, mis austab kõiki sotsiaalseid gruppe. Reformierakonna esimees Kaja Kallas sai esimeseks naiseks Eesti ajaloos peaministri kohal. Uues kabinetis on seitse naist ja kaheksa meest. Koalitsioonipartnerid jagasid ministrite kohad võrdselt.

Diskussiooni juhivad saatejuhid Krista Lensin ja Andrei Titov. "Kes keda?" on eetris kell 20.25. Saade on kakskeelne, nii eesti- kui ka venekeelsete subtiitritega.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: