ETV ja ETV2 rikastavad laupäevi uute kodumaiste saatesarjadega

Laupäevast jõuab vaatajate ette kaks uhiuut saatesarja – ETV-s alustab hommikul kell 10 dokumentaalne maaelusari "Tanel ja kanad" ning ETV2 täiendab teleõhtuid kell 21.30 eksperimentaalse keskkonnasaatega "Planeedipäästjad".

Sellest laupäevast saab kell 10 ETV ekraanil kaasa elada alustava noortaluniku pöörasele teekonnale mahekanala rajamisel Saaremaal. "Tanel ja kanad" jälgib pealinnast tippjuhi kohalt lahkunud Tanel Tangi, kes kolib tagasi Saaremaale ja toob sinna 1500 õnnelikku kana. Nii kui laut ostetud ja tibud broneeritud, tuiskas üle maailma levinud koroona epitsenter just Saaremaale ja saar eraldati päevapealt muust maailmast. Äri alustamine veeretab noortaluniku teele üha raskusi, kuid saarlaslik jonn ei lase alla anda. Kuueosaline sari portreteerib Taneli teekonda koos väljakutsete ja õnnestumistega ning avab sedagi, mida tähendab praktikas maale kolimine ja seal uue elu alustamine.

Peategelane on Tanel Tang, toimetajad Liis Ilves, Hanna Šein-Meier, operaator Raido Pedak, produtsent Elisa Avik.

Elulistest valikutest räägib ka ETV2 uus saatesari "Planeedipäästjad", mille esimene osa jõuab vaatajateni laupäeval kell 21.30. Praktiliste lugude ja näidete varal uurib "Planeedipäästjad", mida saavad inimesed ära teha, et koduplaneet oleks elamisväärne ka tulevikus. Kaheksaosalises saatesarjas saavad neli tuntud eestlast, Karin Rask, Liisa Pulk, Kalle Sepp ja Mart Haber, ülesande muuta oma harjumusi keskkonnasõbralikumaks. Kes peab muutma toiduvalikut, kes loobuma autost, kes kosmeetikast, kes astuma võitlusesse pakenditega. Vaataja saab nende tegemistele kaasa elada argiste tegevuste kaudu, panna ennastki sarnasesse rolli ja võtta vastu samad väljakutsed nagu saate peategelased.

Saatejuht on Kadi Jaanisoo-Kuld, režissöör Märten Vaher, toimetaja Marit Ummelas, produtsent Egle Beek.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: