Leedu keelas Filipp Kirkorovile viieks aastaks riiki sisenemise

Filipp Kirkorov
Filipp Kirkorov Autor/allikas: ERR

Leedu keelas teisipäeval Vene poplauljal ja produtsendil Filipp Kirkorovil viieks aastaks riiki sisenemise.

Valitsus kandis Vene esineja Leedus soovimatute isikute nimekirja. Keeld jõustus teisipäeval 19. jaanuaril. 

"Laulja avalikke õigustusi Krimmi okupeerimise kohta ei tohiks sallida ükski demokraatlik riik. Meil on selge hoiak selliste avaliku elu tegelaste kohta, seega polnud mingeid kahtlusi Kirkorovi lisamise kohta Leedus soovimatute isikute musta nimekirja," ütles siseminister Agne Bilotaite pressiteates. 

Esmaspäeval taotles Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis siseministeeriumilt ja rändeametilt Bulgaaria ja Vene topeltkodakondsusega Kirkorovi nimekirja lisamist. 

Välisminister põhjendas, et kuulus laulja on mitme visiidiga annekteeritud Krimmi poolsaarele "teadlikult eitanud Ukraina terviklikkust ja suveräänsust ja seega kaudselt õigustanud Vene Föderatsiooni agressiivseid samme".

"Me kavatseme süstemaatiliselt hinnata kõiki isikuid, keda Venemaa tahab ära kasutada, et levitada oma välispoliitikat ja mõjutada Leedu rahvast," ütles Landsbergis. 

Avalikud üleskutsed kanda uusi isikuid musta nimekirja tulid pärast seda, kui kultuurinõukogu andis toetusi ära jäetud või tühistatud Kirkorovi ja Mihhail Šufutinski kontsertide organiseerijatele. 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: