Laura Põldvere avaldas Soome eurolaulu konkursi võistlusloo

{{1611036960000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Laura Põldvere on üks seitsmest finalistist, kes osaleb Soome laulukonkursil Uuden Musiikin Kilpailu (UMK), mille võitja saab Soomet Eurovisioonil esindada. Äsja avaldati ka Laura võistluslugu "Play".

"Ma olen superõnnelik sellise võimaluse üle," rääkis Põldvere "Ringvaates". "Eelmisel aastal võtsin kogu jõu ja jaksu kokku, kirjutasime Karl-Ander Reismanniga loo, mille saatsime Soome eurolaulu võistlusele Uuden Musiikin Kilpailu."

Võistlusel on professionaalidest koosnev žürii, kes valis välja 300 loost kuus tükki, mis said finaali. 20. veebruaril astub Põldvere finaalis lavale. "Kokku on artiste seitse, sest eelmise aasta võitja sai automaatselt võimaluse finaali saada."

Põldvere märkis, et vastuvõtt on olnud ääretult positiivne ja tema vastu tuntakse huvi. "Ses mõttes on hästi hea energiaga mind siin vastu võetud."

Ta tunnistas, et poleks arvanud, et selle loo sõnum sobib 2021. aastasse nii hästi. "Eelmisel aastal olid inimestel suhetemaastikul – nii töö- kui ka eraelusuhete mõttes – päris rasked ajad. See lugu räägib sellest, et annab inimesele uue võimaluse uuele, värskele teekonnale."

Põldvere ka elab ja töötab Soomes ning õpib soome keelt. "Mingid intervjuud ma annan inglise keeles ja see on ürituse kontekstis väga okei, kuna siin erinevaid rahvusi ja kultuure. Aga ma õpin ja annan endast parima, et ühel hetkel ka ennast sada protsenti soome keeles väljendada."

Ta tunnistas, et Helsingis elamine on pikalt olnud tema unistus. "Ühesõnaga, ma elan enda unistust. Siin on mingi kodune tunne."

Laura UMK võistlusloo "Play" autorid on Karl-Ander Reismann, Reinis Straume
ja Laura ise.

Loole valmis ka muusikavideo:

UMK võttis sel aastal vastu ka reeglite muudatuse, mis annab publikule tavapärasest suurema sõnaõiguse. Kui tavaliselt jagunesid žürii ja publiku hääled pooleks, siis tänavu moodustab lõpptulemusest 75 protsenti rahva arvamus.

Laura astub UMK laval võistlustulle 20. veebruaril.

Toimetaja: Victoria Maripuu, Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: