"Kes keda?" arutleb relvaloa taotlemise korra karmistamise üle

"Kes keda?" saatejuhid Andrei Titov ja Krista Lensin Autor/allikas: Gergey Lukecha/ERR

Kolmapäeva õhtul ETV+ eetris oleva kakskeelse vestlussaate "Kes keda?" stuudios arutletakse relvaloa taotlemise korra karmistamise üle.

Eelmisel nädalal vapustas avalikkust uudis, et Lasnamäe 80-aastane pensionär tulistas ja tappis ilma põhjuseta oma naabri, kahe lapse ema. Möödunud suvel juhtus Lihulas tragöödia, mis lõppes juhuslike inimeste tulistamisega, kaks inimest sai surma ja kolm inimest vigastada. Paar aastat tagasi tulistas teetööline tekkinud konfliktis möödujat näkku, vigastades teda eluks ajaks.

Iga kord pärast selliseid juhtumisi tuleb ühiskond relvaseaduse karmistamise arutelu juurde tagasi. Nüüd töötab siseministeerium välja mitmeid muudatusi, mis võivad viia relvade kästilemise ja asjakohase loa saamise rangemate reegliteni. Eelmisest suvest alates viib politsei riigis läbi relvade omanike täielikku kontrolli. Selliseid inimesi on Eestis on umbes 26 000.

Kas tuleks nõudeid karmistada? Ja miks ei tohi meie ühiskonnas tulirelvi üldse keelata?

Stuudios on vandeadvokaat Vladimir Sadekov, laskeinstruktor Dmitri Udras, jurist ja abipolitseinik Sergei Metlev ja turvalisuse ekspert Ilja Borodkin. Diskussiooni juhivad saatejuhid Krista Lensin ja Andrei Titov.

Algus kell 20.25. Saade on kakskeelne, nii eesti- kui ka venekeelsete subtiitritega.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: