Eurovisioonifännidel on võimalus Islandi esindaja euroloos kaasa teha

Daði Freyr
Daði Freyr Autor/allikas: eurovision.tv/RÚV/Mummi lu

Islandit tänavu Eurovisioonil esindav Daði Freyr otsib oma loole taustalauljaid, kelle abil koor kokku panna.

Freyr pidi Eurovisioonil osalema ka möödunud aastal, ent kuna lauluvõistlus jäi ära, otsustas Island, et Freyr saab uue looga riiki esindada ka tänavu. Uus lugu ongi peagi valmis saamas, kuid nüüd vajab laulja fännide abi.

"Ma tahan, et loos oleks ka suur a cappella koori osa, aga mul ei ole praegu kuskilt ühtegi koori võtta. Nii et ma tahan, et teie oleksite selles kooris," sõnas muusik Twitterisse postitatud videos.

Frayr lõi Google drive'i kausta, kus on seitse erinevat heliklippi, kus ta näitab ette, mida fännid laulma peaksid. Saadetud klippidest pannakse kokku umbes 16-sekundiline kooriosa.

Kuigi varasematel aastatel poleks koori euroloos kasutamine võimalik olnud, siis tänavu on reegleid muudetud. Nimelt ei pea taustavokaalid enam Eurovisiooni laval otseesituses kõlama, vaid need võib ette salvestada. Endiselt kehtib piirang, et laval võib korraga olla kuni kuus inimest, kuid kuna taustalauljad enam lavale tulema ei pea, võib neid ettesalvestatud versioonis ükskõik kui palju olla.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: