R2 aastahiti Eesti lugude kümme parimat on selgunud

Villemdrillem
Villemdrillem Autor/allikas: Carola Madis /ERR

Esimest korda kolmes voorus toimuv aastahiti muusikaküsitlus kuulutas välja Eesti lugude esikümne, mille hulgast selgub 2020. aasta parim hitt juba 30. detsembril.

Kümne parima loo hulgast leiab koguni kolme lauluga nii 5Miinuse kui ka Villemdrillemi, räpiskeenet esindavat veel Reket, Clicherik & Mäx, Pluuto ja Pitsa.

Raadiokuulajate kokku pandud edetabel esindab Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare sõnul alati värvikalt lõppeva aasta muusikatrende. "Iga aastahiti tabel on aastate pärast tagasi vaadates nagu ajarännak sellesse aastasse ning tuletab meelde, mis lood sel aastal enim kõlasid," ütles ta. 

Aastahiti tabelisse jõudnud kümnest parimast loost seitse on valminud koostöös mitme artisti vahel. "Koroonakevad tõi paljudele artistidele rohkelt vaba aega, et oma muusika kallal töötada, aga sellest sündis nii Eestis kui ka mujal palju žanripiire nihutavaid koostöölugusid," sõnas Rajasaare.

Aasta eelviimasel päeval toimuvas otsesaates esinevad kõik esikümnesse jõudnud artistid. Publikuhääletus kestab seni, kuni on kõlanud viimane lugu. Samuti astuvad lavale aasta demo, aasta uue tulija ja Raadio 2 toimetuse lemmiku auhindade saajad.

Otseülekannet juhivad Kristel Aaslaid ja Robin Juhkental. 30. detsembril kell 19.00 algavat otsesaadet saab vaadata aastahitt.ee veebilehel ja Inspira telekanalist.

Kell 12.00 aga lähevad Raadio 2 eetrisse Erik Morna ja Bert Järvet, kes mängivad ette aastahiti tabeli paremiku pea täies mahus – 40 parimat välismaa lugu ning kodumaised lood kuni 11. kohani.

Aastahiti Eesti lugude esikümme tähestiku järjekorras:

5Miinust – "Peo lõpp"
5Miinust x Hendrik Sal-Saller – "Loodus ja hobused"
5Miinust x Villemdrillem – "Paaristõuked"
Ariadne – "Running Without You"
Clicherik & Mäx, Gameboy Tetris – "Maakas"
Grete Paia – "Johnny Bravo" feat. Pluuto
Pitsa – "Tahmanägu"
Reket – "Magad vä?" feat. Liis Lemsalu & Avoid Dave
Villemdrillem – "Soolane värska" feat. Gameboy Tetris
Villemdrillem x Elina Born – "Niiea"

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: