Jõuluvana reisipiirangud ei takista: "Oodake rahulikult, küll ma tulen"

Neljapäeval on jõululaupäev ning ilmselt on paljudes kodudes ootusärevus suur. "Aktuaalne kaamera" käis uurimas, kuidas Lapimaal elaval Jõuluvanal see eriline aasta on sujunud ning kas ta jõuab ikka igale poole, kus teda oodatakse.

Jõuluvana kodu on Soomes, Lapimaal, otse polaarjoonel. Jõuluvana veedab seal peaagu kogu aasta, võttes vastu külalisi, välja arvatud paar päeva jõulude ajal, kui ta lastele kingitusi jagab.

"Kõik on meil olnud hästi. Võib-olla natuke vähem käinud rahvast kui muidu," märkis ta ERR-ile.

See aasta on olnud eriline üle maailma, kuid kõikide südamerahuks olgu öeldud, et Jõuluvanaga on kõik korras ja ta on terve kui purikas.

"Oi, meil on samad reeglid siin kui mujal on ka. Kaks pluss kaks. Ja minul on selline suur mask siin minu veeres, see kaitseb mind väga hästi. Ja kõik meie päkapikud kasutavad maske ka," ütles Jõuluvana.

"Ja meil on veel üks lisareegel, selline 2+2+2: et igal kahel päkapikul on kahe meetri kaugusel kaks kingitust. Aga see on nii kogu aeg olnud, juba varasematel aastatel."

Kas kõik pered saavad kindlad olla, et Jõuluvana ikka nende reisimispiirangute ajal jõuab kõikide ukse taha?

"Muidugi võivad kindlad olla, ei ole mingit probleemi. Võib-olla nii, et tulen natukene hiljem, aga oodake rahulikult, tulen-tulen... Kõik kingitused on nüüd vaadatud ja arvan, et on nagu varem on olnud. Küll küll hästi," sõnas jõulumees.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: