Gal Gadot võttis sõna enda Kleopatra rolli kohta käiva pahameele teemal

Gal Gadot
Gal Gadot Autor/allikas: Scanpix/REUTERS

Paljudes on tekitanud pahameelt, et Egiptuse valitsejanna Kleopatrat hakkab uues filmis mängima valge näitleja Gal Gadot. Gadot võttis nüüd ka süüdistuste teemal sõna ja leidis, et pahameel pole õigustatud.

Gadoti Kleopatra kehastamist peavad mitmed kriitikud whitewashing'uks (tumedanahalist tegelast kehastab valgenahaline näitleja ehk tegelaskuju n-ö valgendatakse) ja arvavad, et Egiptuse valitsejannat peaks kehastama hoopis Araabia või Aafrika päritolu näitleja, kirjutab BBC.

Osatäitja valiku etteheited said alguse juba oktoobris, mil Gadot enda uuest rollist sotsiaalmeedias teada andis.

Gadot etteheidetega ei nõustu. "Esiteks, kui te tahate faktidest rääkida, siis Kleopatria oli makedoonlane," sõnas Gadot.

"Me otsisime ka Makedoonia päritolu näitlejat, kes rolli sobiks, aga ei leidnud teda kuskilt. Mina jällegi olin Kleopatra rolli osas väga kirglik," jätkas näitleja.

Ta lisas, et kes teda Kleopatra rollis näha ei soovi, võib ise filmist uue versiooni teha.

"Mul on sõpru üle kogu maailma, nende seas on nii mosleme, kristlasi, katoliiklasi, ateiste, budiste, juute… Inimesed on ikka inimesed ja ma tahan tähistada Kleopatra pärandit ja austada seda ajaloolist ikooni, keda ma nii väga imetlen," ütles Gadot.

Film valmib koostöös filmistuudioga Paramount Pictures, režissöör on Patty Jenkins ning stsenaariumi kirjutab Laeta Kalogridis.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: