Läänemaal päästeti kasinatest tingimustest 28 koera

Loomakaitse liidu vabatahtlikud üle Eesti sõitsid Läänemaale Väike-Lähtru külla, et aidata seal asuvat 28 kasimata koera, kes olid terve elu aedikutes veetnud.

Vabatahtlikud soovisid kõik loomad kätte saada ja esialgu hoiukodudesse viia, et neile hiljem uued perekonnad leida. Töö oli küllaltki keeruline, kuna koerad oli suured ning maa äärmiselt porine.

Jõudu päästjad kasutada ei soovinud, et koeri mitte agressiivseks ajada. "Rahulikult, aega on. Teeme nii kaua, kui läheb," sõnas Eesti loomakaitse liidu Läänemaa piirkonna juht Kaija Paalberg "Ringvaatele".

Novembri keskel võttis veterinaar- ja toiduamet loomad nende seniselt omanikult Vello Salumaalt ära. Ametlikult said nad nii Lääne-Nigula vallavalitsuse omandiks. Vallale läks koerte päästeoperatsioon maksma üle 4000 euro.

Loomade omanik koertest loobuda ei soovinud, kuid ei tulnud enam sellise hulgaga toime. "Siin on märg, nad on oma rooja sees," kirjeldas vabatahtlik koerte olukorda puurides.

Suurematele koertele tuli kohale sõitnud veterinaaril anda ka rahustit, kuna nende kinni hoidmiseks nappis abilistel jõudu.

Kuna loomi on väga palju ja neile kodu otsimiseks läheb palju aega, on oodatud inimeste annetused koerte toetuseks. Anda võib nii raha kui ka koertele vajalikke tarvikuid.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: