ETV2 teemaõhtu tähistab Kaljo Kiisa 95. sünniaastapäeva

Kaljo Kiisk oleks tänavu saanud 95-aastaseks. Fotol Kiisk filmi
Kaljo Kiisk oleks tänavu saanud 95-aastaseks. Fotol Kiisk filmi "Keskpäevane praam" võtetel. Autor/allikas: pressimaterjalid

3. detsembril tähistati näitleja ja lavastaja Kaljo Kiisa 95. sünniaastapäeva. ETV2 teemaõhtu on 6. detsembril pühendatud samuti Kiisale, näitamisele tulevad nii erisaated kui ka tema lavastatud filmid.

Portreesaade "Maagiline Kaljo Kiisk" (1993)
6. detsmbril kell 19.30

Saade tutvustab Kaljo Kiisa elu ja loometööd, küsib Liina Kulles. Toimetaja Jaak Lõhmus, režissöör Liina Kulles.

Mängufilm "Hullumeelsus" (1968)
6. detsembril kell 20.25

Läheneb Teise maailmasõja lõpp ja kõrvalises mõisahoones paikneva vaimuhaigla patsiente ootab likvideerimine. Gestaaponi jõudnud anonüümne info hullude sekka varjunud spioonist aga põhjustab viivituse. Ohvitser Windisch peab simulandi avastama. Režissöör Kaljo Kiisk. Osades: Jüri Järvet, Voldemar Panso, Vaclovas Blēdis, Valeri Nosik, Bronius Babkauskas, Mare Garšnek jt.

"Tähelaev: Kaljo Kiisk" (2005)
6. detsembril kell 21.45

Kaljo Kiisa kohta öeldakse, et ta oli artist Jumala andest. Ta mängis elu näitelaval sama pööraseid rolle kui tema ühe filmi kangelane Nipernaadi. Ta oli filmirežissöör, Kinoliidu juhataja, näitleja. Eesti rahva südamesse on ta püstitanud ausamba kellamehe ja kingsepp Johannesena. Saatejuht Ilmar Raag.

Mängufilm "Nipernaadi" (1983)
6. detsembril kell 23.00

Režissöör Kaljo Kiisk valis Gailiti romaanist kõige iseloomulikumad lõigud ja sidus need peategelase mõõdule vastavaks tervikuks. Varjamatult poeetiline ja maaliliselt lavastatud "Nipernaadi" seob unistusi ning irooniat. Osades Tõnu Kark, Viire Valdma, Katrin Kohv jt. Film taastati ja restaureeriti projekti Eesti film 100 raames.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: