Curly Strings ja nublu avaldasid koostöösingli

Curly Strings ja Nublu.
Curly Strings ja Nublu. Autor/allikas: Krõõt Tarkmeel ja Jaana Nikkar / kollaaž

Curly Strings ja nublu avaldasid teisipäeval koostöösingli "Olge terved, tütrekesed!", mis kasvas välja suvisest koostööst, mil muusikud Illiku laiul ning Pärnus akustiliste kontsertidega üles astusid. "Olge terved, tütrekesed!" muusikavideole lõi animatsiooni Josh Twist.

Curly Strings võttis ette regilaulu "Suisa suuda" teksti ning tõi selle tänapäevasesse võtmesse. Loo tekst räägib loo neiust, kes läheb metsast luuda tooma ja teel kohtub Kalevipojaga. Kangelane ei mõista, et ei tähendab ei ning tahab ennast vägisi neiule peale suruda. Neiu kaitseb enda au, võitleb mehele vastu ning põgeneb koju, kus ema-isa teda selle teo eest kiidavad.

Kui Curly Strings seda pala oma ansambliga proovides mängima hakkas, sai arutelude käigus selgeks, et kogu lauluteksti nii lihtne mõista polegi -- vanad regilaulikud peitsid ridade vahele topelttähendusi ning ütlemata jäänud mõtteid. Küll aga oli selge, et kõneldi praegu naisterahvaste vaatevinklist ning oleks hea, kui siin loos saaks sõna ka keegi meheliku poole pealt.

"Õnneks saabus värskelt universumi päästmiselt tagasi meie praeguse aja topeltähendustega hittide meister nublu, kes lisas loole oma sõnad mehepoegade vaatevinklist," rääkis Talsi.

"Nõnda sündis Curly Stringsi ja nublu lugu "Olge terved, tütrekesed!", mis kannab endas kaugete aegade õpetussõnu, metsikut muusikalist energiat ja eepilist mõminaräppi."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: