Martin Veinmanni teemaõhtul jõuab ETV2 eetrisse uus portreesaade

Martin Veinmann
Martin Veinmann Autor/allikas: Merily Malkus/ERR

Sel pühapäeval on ETV2 teemaõhtu pühendatud näitleja Martin Veinmannile, kes tähistab 2. detsembril oma 70. sünnipäeva. Muu hulgas jõuab eetrisse ka uus portreesaade.

"Tähelaev" (2007) kell 19.30

Martin Veinmann lõpetas lavakunstikateedri 1972. aastal ja on pea terve järgneva aja töötanud näitlejana Eesti Draamateatris. Teda on tunnustatud mitmete auhindade ja teenetemärkidega, sh 2017. aastal Valgetähe IV klassi teenetmärgi ning 2018. aastal Eesti Teatriliidu meespeaosatäitjate auhinnaga.

Saatejuht Reet Oja.

Mängufilm "Karoliine Hõbelõng" (1984) kell 20.45

Helle Karise lavastatud lastefilm on mõtteline jätk "Nukitsamehe" seiklustele. Hoogsasse filmi on põimitud üllatavalt palju eesti rahvuslikku maailmavaadet ja looduspildikesi, mõne väikese efekti ning muusikaga luuakse meeldejääv muinasjutuline miljöö.

Osades Chätrin Bagala, Martin Veinmann, Rein Aren, Tõnu Kark, Salme Reek, Siiri Sisask, Enn Klooren, Luule Komissarov, Ines Aru, Jüri Vlassov, Mihkel Smeljanski jt.

Uus portreesaade "Martin Veinmann. Elu keset teatrit" kell 22.00

48 aastat on Martin Veinmann mänginud ühes ja samas draamateatris, teinud kõrvalepõikeid külalisnäitlejana teistes teatrites, saanud mängida nii filmides kui ka telelavastustes. Ta on andnud oma teadmisi edasi noortele näitlejatele. Armastanud ja loonud pere. Kogunud kuhjade kaupa elukogemust, millest nii mõndagi jõuab vahetult enne suurt sünnipäeva tehtud intervjuus ka televaatajateni.

Saatejuht Grete Lõbu, režissöör Annika Koitmaa, juhtoperaator Tanel Velli-Vällik, produtsent Kadi Katarina Priske

Martin Veinmann Autor/allikas: Merily Malkus/ERR

"Kullervo" (Aleksis Kivi "Kullervo" I ja II vaatus, Draamateatri 1988. aasta etenduse salvestus) kell 22.30

1988. aasta lavastus on pühendatud Aleksis Kivi 150. sünniaastapäevale ja sellega tähistati eepose "Kalevala" rahvale kuulumise 150. aastat. Lavastaja Markku Savolainen, kunstnik Reijo Paukko, koreograaf Mait Agu, muusika Viive Ernesaks, Alo Mattiisen. Osades Martin Veinmann, Tõnu Mikiver, Raimo Pass, Ain Lutsepp, Anne Paluver, Elle Kull jpt.

"Pärast eesriide langemist" (1997) kell 00.25

Martin Veinmanni roll Eesti Draamateatri etenduses "Vaade sillalt" on mitmeti pärjatud näitlejatöö, millest tuleb ka saates juttu.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: