Vabaduse väljakule kerkib maailmas ainulaadne valguspark

Tallinnas kerkib Vabaduse väljakule maailmas unikaalne lossiaedadest inspireeritud valguspark, mille kolmest moodulist esimene süüdatakse sel laupäeval pimeduse saabudes.

"Talvepargi osad moodustavad lossiaedadele iseloomulikke läbikäidavaid pargimustreid. Ebamaise kogemuse pakub valgusmängu keskel liikumine, ümbritsetuna 150 000 LED-valgusest moodustunud kaartunnelitest, pukspuudest, hekkidest ja purskkaevudest. Valgusmaailma keskseks elemendiks on härmatises kuuske meenutav kümnemeetrine puu, mis on nähtav ka möödasõitjatele," rääkis talvevalguse tootnud Eesti ettevõtte Adam BD juht Ivari Roosileht.

Tallinna linn soovib Vabaduse väljaku erilise jõuluvalgusega anda inimestele põhjuse raskel ajal kodust välja tulla ja õue valgusküllaseid kogemusi nautima kutsuda.

"Tahame hoida põnevust üleval kuni jõuludeni ja kolmel advendinädalal inimesi uute väljapanekutega üllatada. Täies hiilguses on Vabaduse väljak kaetud 21.detsembril ja jääb üles kuni 10. jaanuarini," rääkis Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf. 

Varasematel aastatel on Vabaduse väljak hoitud aastavahetuse pidustusteks vabana, aga tänavune erakordne aasta võimaldab sinna püsiva installatsiooni paigutamist, et pidulikku meeleolu pikema perioodi jooksul hoida. Talvepargi moodulid hajutavad peaväljakul viibivad inimesed ja pakuvad turvalist liikumist. 

Roosilehe sõnul näeb nii mastaapseid ning sellisel tasemel tehnikat hõlmavaid talvevalguste projekte maailmas väga harva.

"1300 ruutmeetrist ala hõlmav valguspark on varustatud  LED-lampidega, mis võimaldavad moodustada pargi elementidel tuhandeid erinevaid värvikombinatsioone, pakkudes tõeliselt lummavat vaatemängu," lisas Roosileht.

Galerii Vabaduse väljaku valguspargi testimisest reedel:

 

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: