"Kes keda?" uurib sel nädalal koroonaviiruse leviku vastaseid piiranguid

"Kes keda?" Autor/allikas: Vladislava Snurnikova/ERR

Kolmapäeva õhtul ETV+ eetris olev kakskeelne vestlussaade "Kes keda?" uurib sel nädalal koroonaviiruse leviku vastaseid piiranguid.

Eesti valitsus kiitis heaks uued piiravad meetmed koroonaviiruse leviku vastu võitlemiseks. Nende hulgas on kohustus kanda maski ühistranspordis ja kauplustes, järgides 2+2 reeglit, piirata kontsertide ja kino külastajate arvu ning sporditreeningutel osalejaid. Harju- ja Ida-Viru maakonna gümnasistid viiakse kaugõppesse. Piirangud vaadatakse üle iga kahe nädala tagant. Kehtivate reeglite rikkujaid võib oodata suur rahatrahv.

Kui kevadel nõustus enamik inimesi piirangutega, siis nüüd on olukord muutunud. Ärritab ja küsimusi tekitab nii Eestis kui ka välismaal karantiininõuete ebamäärane sõnastus ja nende juriidiline põhjendatus. Näiteks Saksa politsei kasutas Berliini kesklinnas esimest korda paljude aastate jooksul veekahureid, et vältida epidemioloogilise kaitse seaduse muudatuste vastaste meeleavaldajate pääsemist parlamenti.

Eestis kõlavad koroonaskeptikute ja karantiinimeetmete vastaste hääled aina valjemalt, nähes määrustes kodanikuõiguste rikkumisi. Nende hulgas on ka autoriteetseid inimesi, keda ei saa kahtlustada ebakompetentsuses või harimatuses. Rahvaalgatuste platvormile on postitatud petitsioon allkirjade kogumiseks riigi karmide ja piiravate meetmete vastu. Kuid kas ikka tasub maskide kandmise nõudele nii raevukalt vastu seista?

Saates on külas teema üle arutamas regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse juhataja Vassili Novak, Tallinna sotsiaalvaldkonda kureeriv abilinnapea Betina Beškina, Facebooki grupi "Lihtsalt meditsiinist" haldur Eva Võssotskaja ja jurist Andrei Vesterinen. Vestlust jälgivad Skype'i teel venekeelse uudisteportaali ru.Delfi.lt peatoimetaja Oleg Jerofejev (Leedu) ja ajakirjanik Vadims Radionovs (Läti). Diskussiooni juhivad saatejuhid Andrei Titov ja Krista Lensin.

"Kes keda?" on ETV+ eetris kolmapäeviti kell 20.25. Saade on kakskeelne, nii eesti- kui ka venekeelsete subtiitritega.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: