"Klassikatähtede" uhke lõppakord

Eile õhtul jõudis võiduka lõpuni "Klassikatähed 2020" elamusterohke teekond. Võistluse finalistid said oma esinemisküpsust näidata Estonia kontserdisaalis koos ERSO ja dirigent Olari Eltsiga musitseerides. Selgusid auhinnasaajad.

Kuigi tänavune noorte muusikute konkurss venis ettenähtust pikemaks ja üle tuli elada sunnitud võistlupaus, ei kahandanud see mängijate entusiasmi ega publiku kaasaelamise kirge. Nüüd, võistluspingest vabana, oli parimatel võimalus oma tõelistele fännidele mängida Eesti mainekaimas saalis.

Eelkontserdil tulid lavale Karl Tipp, Helin Hallik ja Toomas Oskar Kahur, kelle mängu on lisandunud tubli annus enesekindlust ja musitseerimisvabadust. Koroonapiirangute tõttu jäid kontserdilt eemale välismaal õppivad Kristjan-Jaanek Mölder ja Mirjam Avango.

Galakontserdil esitas "Klassikatähed 2020" teise koha pälvinud Triinu Piirsalu suurt muusikalist küpsust nõudva Sibeliuse Viiulikontserdi, kolmanda koha omanik Siret Sui Reinecke virtuoosse Flöödikontserdi ning konkursi võitjaks tunnistatud Tähe-Lee Liiv Chopini kontsertpala "Andante spianato ja suur särav polonees". Kontserdi lõpul kuulutati välja auhinnasaajad.

Peaauhind Eesti Kontserdilt - 4000 eurot ja neli kontserti kahe järgneva hooaja jooksul - Tähe-Lee Liiv.

Eesti Kontserdi auhinnad - 1000 eurot ja kaks kontserti kahe järgneva hooaja jooksul - Triinu Piirsalu ja Siret Sui.

Klassikaraadio auhind - stuudiokontsert ja fondisalvestus - Tähe-Lee Liiv.

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri auhind - kontsert ERSOga järgmise kahe hooaja jooksul - Tähe-Lee Liiv.

Tallinna Kammerorkestri auhind - kontsert TKO-ga kahe järgneva hooaja jooksul - Toomas Oskar Kahur.

Vanemuise sümfooniaorkestri auhind - kontsert Vanemuise orkestriga kahe järgneva hooaja jooksul - Tähe-Lee Liiv ja Toomas Oskar Kahur.

Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia auhind - õppestipendium 1000 eurot - Siret Sui.

MustonenFest auhind - esinemine festivalil Tallinn-Tel Aviv - Siret Sui.

Tartu Hansa Rotary Klubi auhind - stipendium 2000 eurot - Helin Hallik.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: