Fotod: tänavune jõulukuusk jõudis Tallinna Raekoja platsile

Laupäeval pandi Tallinna Raekoja platsile üles tänavune jõulukuusk, millest saab alates järgmisest nädalast traditsiooniliselt ka jõuluturu keskpunkt.

Kuusk saeti jalalt laupäeva hommikul Lõikuse tänava majahoovis.

Peremees Raido meenutas, et tema isa oli poja esimeseks sünnipäevaks 45 aastat tagasi toonud metsast ilusa kuuse ja istutanud kodu tagahoovi lillepeenrasse.

"Kui kuusk oli mõne aasta sirgunud, sai sellest meie aia jõulupuu, mille külge riputati igal aastal värvilised tuled. Viimased kümmekond aastat on meil sõpruskonnas nalja tehtud, et kasvatame hoovis Raekoja platsi jõulupuud. See saabki siis tänavu teoks," sõnas Raido.

Kesklinna vanem Monika Haukanõmm selgitas, et suure puu langetamine ja transport Pääsküla kitsal tänaval oli meistritöö, kuid kulges viperusteta. Torm lükkas aga töö kahe päeva võrra edasi.

Kolmandat aastat järjest on Tallinna esindusjõulupuu leitud pealinnast. Tänavu sai Kesklinna valitsus jõulukuuske otsides kaheksa pakkumist Tallinna piirest, ent kokku esitatud 26 kandidaadi seas oli ka üle Soome lahe Vantaas kasvav kuusk.

Seda, kuidas näeb välja täiesti uute ehetega kaunistatud jõulukuusk, saab näha 27. novembri õhtul, mil süüdatakse tuled nii kuusel kui ka jõuluturul selle ümber.

Jõuluturg, nagu ka kuusk Raekoja platsil, näeb tänavu välja uutmoodi – turukioske on vähem ja need paiknevad hajutatumalt, kultuuriprogrammi pakutakse suure lava asemel vanalinnas laiemalt ja oodata on ka üllatusi.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: