"Noore meistri" osalised asuvad Ivo Linna vana arvuti faile lahti muukima

Sel laupäeval stardib ETV-s kutsekooli õpilasi võistlema paneva saate "Noor meister" uus hooaeg. Igas saates tuleb osalejatel lahendada kaks ülesannet – üks neist on spetsialistide poolt kokku pandud, teine ülesanne näeb aga ette mõne üllatuskülalise probleemi lahendamist.

Üllatuskülalisena teeb saates kaasa näiteks Ivo Linna, kellele mõjus saatesse kutsumine üllatusena. "See oli üllatus küll. Milleks sellist tuhajuhanit on sellisesse saatesse vaja?" rääkis Linna ETV saates "Head saated iga päev".

Saatesse ajendas teda aga minema üks isiklik probleem. "Minu vanas arvutis on üks fail – minu jaoks väga tähtis asi, katkend ühest muusikafilmist. Mina seda arvutit lahti muukida ei oska, sest olen üsna arvutivõõras inimene," selgitas Linna.

Noortesse on tal aga palju usku. "Mina usun alati noortesse. Olgugi et öeldakse, et noorus on kogu aeg hukka läinud, aga ta on tuhandeid aastaid hukas olnud," ütles Linna.

"Noore meistri" saatejuhi Sander Rebase sõnul võib saadet võrrelda teadussaatega "Rakett 69". "Erinevus on selles, et kui "Rakett 69-s" tegeletakse teaduslike katsetustega, siis meie saates paneme proovile võistlejate erialased oskused," ütles Rebane.

Saadetes võetakse fookusesse erinevad erialad ning iga eriala esindajad valiti saatesse eelvoorude tulemuste põhjal.

"Saate kõige suurem võlu on see, et on võimalik tutvuda nende erialadega, mis tihtipeale jäävad kuskile taustale. Teiseks ka see, et sa saad elus igapäevastesse tegevustesse selliseid väikeseid nipikesi, näiteks kuidas kasutada saagi," sõnas Rebane.

"Ma siiralt loodan, et inimesed, kes seda saadet vaatavad, mõtlevad õppimisele ja näevad siin võib olla selliseid erialasid, mida nad tahaksid ise õppida," ütles Rebane.

"Noor meister" on ETV eetris laupäeviti kell 19.30.

Sander Rebane rääkis "Noorest meistrist" neljapäeval ka "Ringvaates", kus mainis muu seas, et noored meistrid on tedagi inspireerinud puutööga tegelema. 23 minutiga tegi Rebane saates tabureti valmis.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: