Jõulujazz valmistub turvalise festivalikogemuse pakkumiseks

Jõulujazz valmistub Jazzkaare eeskujul turvalise festivalikogemuse pakkumiseks.
Jõulujazz valmistub Jazzkaare eeskujul turvalise festivalikogemuse pakkumiseks. Autor/allikas: Liis Reiman

26. novembrist 14. detsembrini toimuv ja 25. sünnipäeva tähistav festival Jõulujazz 2020 teeb ettevalmistusi turvalise festivalikogemuse pakkumiseks ning on uue viirusolukorra valguses muu hulgas täiendanud ka oma "Turvalise festivali juhendit".

Jõulujazz 2020 järgib ürituse korraldamisel COVID-19 käitumisjuhendit kultuuriürituste korraldajatele ning kõiki valitsuse ja terviseameti kehtestatud reegleid, sh kehtib publikule ja korraldajatele maski kandmise kohustus.

Lisaks on korraldajad teinud täiendusi Jazzkaare tarbeks välja töötatud "Turvalise festivali juhendisse" ja lähtuvad sellest ka Jõulujazzi korraldamisel. Näiteks varasem soovitus maski kanda on muutunud nüüd kõigile osalejatele kohustuslikuks. Enne kontserte saadetakse juhend kõigile e-pileti ostnud külastajatele, esinejatele ja korraldusmeeskonnale.

"Keerulistel aegadel on vaimutoit ja positiivsed emotsioonid inimestele eriti olulised. Erandlikud ajad ja olukorrad nõuavad meie kõigi panust, et hoida üksteise tervist ning tagada turvalisus," sõnas festivali direktor ja kunstiline juht Anne Erm.

"Oktoobrikuine Jazzkaar oli eeskujulik näide sellest, et oskame keerulistel aegadel korraldada üritusi vastutustundlikult. Turvalise festivali tagab koostöö publiku ja korraldajate vahel – jätkame ühiselt pingutades."

"Turvalise festivali juhend" külastajale

 • Festivalile ei ole lubatud külastajad, kes on viimase 14 päeva jooksul haigestunud COVID-19 viirusesse või olnud kontaktis kinnitatud COVID-19 haigestunuga või kellel on respiratoorse nakkushaiguse sümptomid (näiteks palavik, kuiv köha, hingamisraskused). Sellisel juhul on festival valmis piletid vahetama kinkekaardi vastu. Avaldus selle kohta saata [email protected] enne kontserdi toimumist.
   
 • Väliskülastajatelt, kellel on soetatud festivalile pilet, kuid pole võimalik kontserdil seoses COVID-19 tekkinud olukorraga osaleda, on festival valmis piletid tagasi ostma või vahetama kinkekaardi vastu. Avaldus selle kohta saata [email protected] enne kontserdi toimumist.
   
 • Laadida telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab, kui olete on olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Hoida kontserdi ajal telefon sees, aga kindlasti hääletul režiimil. Veenduge, et Bluetooth on sisse lülitatud, et HOIA töötaks. 
   
 • Saabuda festivalile aegsasti, et sisenemine kontserdimajja ei jääks külalistel viimasele minutile ja külastajad saaksid vältida liigseid kontakte üldalal. Kontserdisaali saabudes ja sealt lahkudes järgida festivali töötajate juhiseid. 
   
 • Vältimaks festivali üldalal liigseid kontakte, jaotavad korraldajad külalised vajaduse korral juhuslikult gruppideks, kes saabuvad alale 40 minutit, 30 minutit ja 20 minutit enne kontserti ning võivad suunduda saali istuma. 
   
 • Festivali kontsertidel tuleb kanda maski. Maskid on saadaval kontsertkohtade piletilaudadel.
   
 • Sündmusel kehtib inimeste hajutatuse nõue, vältida tuleb lähikontakte ja kohapeal järgida korraldaja ja personali juhiseid.
   
 • Kohapeal on olemas desinfitseerimispunktid käte puhastamiseks. 
   
 • Häälteated ja infomaterjalid tuletavad festivali külastajatele kohapeal meelde, kuidas külastada festivali turvaliselt. 
   
 • Festivali külastajad saavad isikustada oma pileti.
   
 • Kõik e-pileti ostnud külastajad saavad enne sündmust e-maili meeldetuletusega COVID-19 viiruse vältimiseks rakendatavate tegevuste kohta ning meeldetuletuse, et sündmusel saavad osaleda ainult terved külastajad. 

Artistidele mõeldud "Turvalise festivali juhend" tuletab meelde, et esinema on lubatud ainult terved muusikud ning kõik artistid peavad täitma ja allkirjastama infodokumendi, kus kinnitavad, et neil ei ole COVID-19 viirust ja nad ei ole viirusekandja lähikondsed. Välismuusikud peavad Eestisse saabudes tegema COVID-19 testi ning kuni negatiivse testi tulemuse saabumiseni peavad muusikud viibima hotellis karantiinis. Kui negatiivne vastus on saabunud, siis võib artist esineda festivalil, vältides ebavajalikke kontakte. Samuti peavad esinejad desinfitseerima käsi ja ei tohi näiteks oma mikrofoni jagada teise lauljaga.

Jõulujazz 2020 põhiprogrammis astuvad üles Andre Maaker & Prezioso; Cyrille Aimée (Prantsusmaa); Daniel Erdmann's Velvet Revolution (Saksamaa-Prantsusmaa-Inglismaa) feat. Jaak Sooäär; Dirty Loops (Rootsi); Estonian Voices & Sõbrad; Kelly Vask; Peedu Kass kammeransambel feat. Lauri Saatpalu & Marianne Leibur, Los Aurora (Hispaania); Marcin Masecki (Poola); Käbid & Kännud: feat. Raivo ja Ramuel Tafenau, Taavo ja Joel Remmel & Arvo ja Marianne Leibur; Susanna Aleksandra; Titoks feat. Joscho Stephan (Eesti-Saksamaa) jpt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: