Koolitants 2020 lõppkontsert jääb ära

Koolitantsu piirkondlike tantsupäevade kolmas kontsert
Koolitantsu piirkondlike tantsupäevade kolmas kontsert Autor/allikas: Diana Ruitlane-Rüütli

Eesti Tantsuagentuur otsustas seoses koroonaviiruse levikuga ära jätta festivali Koolitants 2020 pühapäeval Ugala teatris toimuma pidanud lõppkontserdi.

"Otsus lõppkontsert ära jätta ei tulnud lihtsalt," sõnas Koolitantsu peakorraldaja Raido Bergstein.

"Meie soov on korraldada festivali nii, et meil kõigil oleks turvaline, julge ja hoitud olla. Arutasime läbi kõikvõimalikud stsenaariumid, kaalusime koostöös terviseametiga läbi kõik võimalused," kirjeldas ta.

"Päeva lõpuks sai aga selgeks, et Koolitantsule omases mahus noorte tantsijate üleriigiline kokkutoomine kätkeb endas praegu liiga suurt riski meie kõigi tervisele," lisas Bergstein.

Peakorraldaja sõnul mõistab korraldusmeeskond, et otsus festivali Koolitants 2020 lõppkontsert ära jätta kurvastab tantsijaid-tantsuõpetajaid, kelle plaan selleks nädalavahetuseks oli anda endast Ugala teatri laval maksimum.

"Täna oleme aga taas olukorras, kus peame seadma esikohale meie kõigi tervise ja andma üheskoos panuse sellesse, et viiruse levikut piirata nii palju kui vähegi suudame, et saaksime peagi taas turvaliselt koos tantsida," sõnas Bergstein.

Kõik lõppkontserdile müüdud piletid ostetakse tagasi kuni 20. novembrini 2020. Soovi korral on võimalik jätta pilet ka tagasi ostmata ja toetada nii festivali Koolitants jätkusuutlikku korraldamist.

Festival Koolitants toimus sel aastal juba 26. korda. Koolitants on laste ja noorte lavatantsufestival, kus tänavu esitati kokku 600 tantsu 6500 tantsija esituses.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: