"Ringvaates" kerkisid legodest ehitised

"Ringvaates" olid külas täiskasvanute Lego fänniklubi ESTLug liikmed, kes kallasid stuudiopõrandale 200 kilogrammi legosid ja asusid ehitama.

Klubi liige Nikolai Mordan tõdes põrandal olevat Lego hunniku vaadates, et just klotside sortimine ja sobivate tükkide leidmine võtabki kõige kauem aega. Isegi rohkem kui ehitamine ise.

Triin Põllmaa lisas, et õigetel legoehitajatel ongi klotsid kohe ära sorditud, et selle peale aega raiskama ei peaks.

"See on rohkem nagu hobi. Sama nagu mudelitega – mingid inimesed ehitavad sõjaasju, mingid plastikust. Me ehitame legost. Need on rohkem mudelid, kui mänguasjad," rääkis Mordan ja lisas, et paneb ehitised kokku vastavalt oma fantaasiale mitte juhenditele.

Põllmaa sõnul kuulub legoklubisse mitmeid erinevate ametitega inimesi – näiteks leiab sealt nii kunstnikke kui ka IT-spetsialiste. Klubiliikmed saavad legosid ka tavapärasest soodsama hinnaga soetada.

ESTLugi ehitisi saab sel nädalavahetusel näha Tallinnas Proto avastustehases. Näitusele on üles seatud suur omaloominguline linn ning ka Star Warsi ja Harry Potteri teemalised ehitised.

Protosse võetakse kaasa ka "Ringvaate" stuudios olnud legoklotsid, millest lapsed kohapeal ükskõik mida ehitada võivad.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: "RIngvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: