Filmi "Nõiad" tegijatele heidetakse ette tegelaste sobimatut kujutusviisi

"Nõiad" ("The Witches") Autor/allikas: outnow.ch/Warner Bros. Entertainment Inc.

Roald Dahli raamatul põhinev sel aastal tehtud film "Nõiad" ("The Witches") on saanud kriitika osaliseks, sest tegelaste kujutusviis võib jäsemekahjustusega inimestele solvavalt mõjuda.

Filmi peategelased, kellest ühte kehastab näitleja Anne Hathaway, on nõiad, kelle mõlemal käel on vaid kolm sõrme, kirjutab BBC.

Filmis õpetatakse ka, et nõia ära tundmiseks tuleb kindlaks teha, kas tal puuduvad varbad ja kas tal on küünised.

Selline kujutusviis on aga paljudes pahameelt tekitanud, sest nii võib jääda mulje, et inimesed, kellel on mõni sõrm, varvas või jäse puudu, on ohtlikud ja neid peaks kartma.

Näiteks sõnas koomik Alex Brooker, et filmitegijad oleks võinud tegelasi ükskõik mis moel hirmutavaks teha, ent nad otsustasid seda teha viisil, mis võib paljudele haiget teha. Ta lisas, et ei taha, et ükski laps peaks end seepärast halvasti tundma, et ta jäsemed kahjustada on saanud.

Ka näitleja Grace Mandeville ütles, et film saadab lastele vale sõnumi, mille mõjul võivad nad jäseme kahjustustega inimesi ilma põhjuseta kartma hakata.

Filmistuudio Warner Bros. andis pressiteate vahendusel teada, et nad on kurvad, et film erivajadustega inimesi pahameelt tundma pani. "See ei olnud kunagi meie kavatsus, et inimesed arvavad, et need fantastilised mitte-inimesed neid esindavad," seisis teates.

Sotsiaalmeedias võttis sel teemal sõna Anne Hathaway, öeldes, et ei mõistnud, et selline kujutusviis võib inimestele haiget teha. Näitleja lisas, et võlgneb kõikidele vabanduse.

View this post on Instagram

I have recently learned that many people with limb differences, especially children, are in pain because of the portrayal of the Grand High Witch in The Witches. Let me begin by saying I do my best to be sensitive to the feelings and experiences of others not out of some scrambling PC fear, but because not hurting others seems like a basic level of decency we should all be striving for. As someone who really believes in inclusivity and really, really detests cruelty, I owe you all an apology for the pain caused. I am sorry. I did not connect limb difference with the GHW when the look of the character was brought to me; if I had, I assure you this never would have happened. I particularly want to say I'm sorry to kids with limb differences: now that I know better I promise I'll do better. And I owe a special apology to everyone who loves you as fiercely as I love my own kids: I'm sorry I let your family down. If you aren't already familiar, please check out the @Lucky_Fin_Project (video above) and the #NotAWitch hashtag to get a more inclusive and necessary perspective on limb difference.

A post shared by Anne Hathaway (@annehathaway) on

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: