Grammy akadeemia muutis parima maailmamuusika albumi kategooria nimetust

Tänavu pälvis auhinna endise nimega parima maailmamuusika albumi kategoorias Angélique Kidjo.
Tänavu pälvis auhinna endise nimega parima maailmamuusika albumi kategoorias Angélique Kidjo. Autor/allikas: SCANPIX / AFP / MARK RALSTON

Grammy salvestusakadeemia teatas, et nimetas ümber parima maailmamuusika albumi (Best World Music Album) kategooria. See kannab nüüd nimetust parim globaalmuusika album (Best Global Music Album).

Tänavu pälvis auhinna kõnealuses kategoorias Angélique Kidjo. Möödunud aastatel on selle võitnud Yo-Yo Ma, Ladysmith Black Mambazo, Tinariwen, Gipsy Kings, Ravi Shankar, Caetano Veloso, Gilberto Gil, Chieftains jt, vahendab Pitchfork.

"Samal ajal, kui jätkame tõeliselt globaalse mõtteviisi omaksvõtmist, ajakohastame ka oma keelt, et peegeldada sobivamat kategoriseerimist, mille eesmärk on kaasata ja ülistada muusikat selle variatiivsuses üle kogu maailma," seisab salvestusakadeemia avalduses.

"Pidasime suvel arutelusid muusikute, etnomusikoloogide ja keeleteadlastega kogu maailmast, kes leidsid, et parima maailmamuusika albumi kategooria nimetus on võimalik muuta ümber seliseks, mis oleks asjakohasem, kaasaegsem ja kaasavam."

Salvestusakadeemia sõnul sümboliseerib muudatus kaugenemist kolonialismi, folgilikkuse ja mitteameerikalikkuse konnotatsioonidest, mida varasem mõiste endas hõlmas, kohandudes praeguste kuulamistrendidega ja kultuurilise arenguga mitmesugustes kogukondades, mida see võib esindada.

Hiljuti teatas Grammy salvestusakadeemia, et parima kaasaegse urban-albumi kategooria kannab nüüd nime parim progressiivse R&B album. Akadeemia eemaldas sõna "urban" parima latiino-rock'i ja parima urban- või alternatiivalbumi kategooria nimest ning nimetas parima latiinopopi albumi kategooria ümber parima latiinopopi ja urban-albumi kategooriaks.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: