Tõnis Niinemets otsib Eesti Laulule kaassaatejuhti

Kuigi möödunud aastal juhtis Tõnis Niinemets Eesti Laulu koos Karl-Erik Taukariga, siis sel aastal jääb viimane kõrvale ja Niinemets otsib enda kõrvale uut kaassaatejuhti.

"See oli kahtlemata väga mõnus ja viljakas koostöö, aga elu teeb omad korrektuurid. Ma lõpuni ei saa Karl-Eriku eest rääkida, aga sel aastal olen mina teada, aga see, kes on mu kõrval, teda hetkel välja öelda ei saa," rääkis Niinemets "Ringvaatele".

"Kõik on väga hästi, kõik on väga suured sõbrad omavahel, me jätkuvalt aeg-ajalt kohtume hoovis koertega, aga see aasta on niimoodi, et tegemised ja tööd kattusid ning ta pidi tegema valiku teha teisi asju."

"Ringvaate" välja pakutud kandidaatidest kaassaatejuhi kohale – Dave Benton, Annely Peebo ja Uku Suviste – oli Niinemets nõus kaaluma kahte esimest. Suviste puhul märkis ta, et too võiks pigem osaleda ainult lauljana ja närveldada ühe asja pärast korraga.

Esimesed poolfinaalid toimuvad sel aastal telemajas. "Me proovime, kas see vana ja kergelt amortiseerunud telemaja peab sellele inimmassile vastu. Kuna aeg on selline nagu ta on, siis ei saa me kindlalt välja hõigata, et saame publiku saali lasta. Seetõttu on meil kindlasti endal lihtsam seda kõike teha."

Juhul kui selleks ajaks saab inimesi saali kokku kutsuda, loodavad nad finaali korraldada Saku suurhallis.

Laupäeval lõppes küll Eesti Laulu konkursile soodushinnaga lugude esitamise võimalus, kuid konkurss kestab 6. novembrini kl 12.00. Nüüd on eestikeelse laulu osalustasu 50 eurot ja võõr- või mitmekeelse laulu osalustasu 150 eurot. Üks esitaja või kollektiiv võib konkursile esitada kuni viis laulu. Viie laulu piirang kehtib ka autoritele.

Praeguseks on Niinemetsa sõnul konkursile esitatud ligi sadakond lugu ja Eesti Laul igal juhul toimub. "Need lood valdavalt saabuvad ikkagi viimasel nädalal, seega kutsun kõiki, kes on võimelised lugusid kirjutama, ikkagi neid saatma."

Eesti Laul 2021 poolfinaalid toimuvad 18. ja 20. veebruaril, finaal 6. märtsil 2021. aastal.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: