Vabamu ja ETV2 koguvad ühiselt Välis-Eesti filmikaadreid

ETV2 ja okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu koguvad 8mm ja Super8 filmilintidele jäädvustatud Välis-Eesti elu kajastavaid filmikaadreid. Kogumisaktsioon kestab 31. detsembrini 2020. Valik kogutud kaadritest tuuakse ETV2 vaatajani saatesarjas "8 mm ELU" ning talletatakse Vabamu kogudesse.

Vabamu tegevjuht Keiu Telve selgitas, et värske aktsiooniga soovivad nad ärgitada väliseestlasi edastama neile vanu filmikaadreid, kuhu on salvestatud Välis-Eesti kogukonna kokkusaamised, sünnipäevad, pulmad või muud tähtsad sündmused, mis ilmestaksid, kuidas okupatsiooni ajal hoiti Välis-Eesti ringkondades elus Eesti traditsioone ja kultuuri. "Isegi siis, kui tundub, et filmitu kirjeldab väliseestlaste lihtsat igapäevaelu, võivad ajaloo salvestamise ning meie riigi vabaks saamise loo rääkimise kontekstis olla need kaadrid vägagi unikaalsed. Seega innustame kõiki väliseestlasi oma filmiarhiive läbi vaatama ja aktsioonis osalema." 

ETV2 sarja "8 mm ELU" autor Kaidor Kahar sõnas, et saatesari on linastunud edukalt Eesti Rahvusringhäälingu kanalitel ja kogunud suure hulga vaatajaid. "Kahel esimesel hooajal olid fookuses kodueestlaste jäädvustatud filmikaadrid, nüüd soovime oma vaatajateni tuua lugusid Välis-Eestist."

Kogumisaktsiooni käigus võetakse filmide valdajatega ühendust. Valitud palad jõuavad koos osalejate kommentaaridega saatesse "8 mm ELU" ning talletatakse Vabamu kogudesse. Aktsiooni käigus kogutakse filmikaadreid nii digitaalsel kujul kui ka filmirullidel. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: