Galerii: Loomaaia asukad pidasid kõrvitsapidu

Laupäeval pidasid Tallinna loomaaia elanikud traditsioonilist kõrvitsapidu.

Kui eelmisel sügisel püstitati loomaaeda saadetud kõrvitsate rekord 23 tonniga, siis tänavu on kõrvitsaid loomadele toodud juba üle 40 tonni. "Väga paljud head inimesed saatsid kulleritega loomaaeda iga päev kümneid ja sadu kilogramme kõrvitsaid ja tänu sellele on nüüd kõrvitsate kogumise rekord teinud hüppelise tõusu. 40-tonnine kogus näitab inimeste erakordset loomadest hoolimist ja armastust aianduse vastu. Oleme kõigile kõrvitsakasvatajatele väga tänulikud," lausus DPD Eesti müügi-  ja turundusjuht Janek Kivimurd.

Nende inimeste, kes on end juba kõrvitsate transpordiks registreerinud, aiasaadused veab DPD loomaaeda endiselt tasuta kohale, kuid kuna loomaaia söögilaod on täis, siis sellel aastal rohkem kõrvitsaid loomaaeda ei viida. Toitu jätkub neile praegu kevadeni ja kauemakski.

Soovijad said oma kõrvitsad ka ise loomaaeda kohale viia. Enda panuse andsid paljud koolid ja lasteaiad, näiteks Põltsamaa lasteaed, Vändra lasteaed ning Varbla kool ja Parksepa keskkool.

 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: