Hendrik Alla "Boratist": nürimeelse kurjuse vastu saab ainult naljaga

Video: ERRFoto: SCANPIX / REUTERS / Phil McCarten

"Ringvaates" oli külas filmiajakirjanik Hendrik Alla, kes rääkis reedel voogedastusplatvormil Amazon Prime Video esilinastunud "Borati" järjefilmist. Ta märkis, et see žanr on jätkuvalt aktuaalne ja märkis, et nürimeelse kurjusega vastamisi minnes on ainus võimalus mitte olla kuri, vaid teha nalja.

"Filmiajakirjanikuna on seda filmina väga raske käsitleda," tunnistas Alla. "Kui sa lähed tema kallale tööriistadega, millega ta filmi kritiseeriksid, siis oleks tegemist kohutavalt igava, ebaühtlase, lohiseva, jupsaka asjaga. Samas on seal kohutavalt naljakaid hetki."

Alla lisas, et seda žanri nimetatakse mockumentary'ks, kui sa pilkad seda, mida sa teed. "Sa üritad teha nägu, et teed dokumentaali, aga tegelikult teed pulli."

Borati osatäitja Sacha Baron Cohen ise ütles, et kõige keerulisem selle filmi juures oli see, kui ta pidi viis päeva elama ühes Texase vandenõuteoreetikute majas kordagi rollist väljumata, kirjeldas Alla.

Borati esimene film jõudis kinolinadele 2006. aastal ja Alla meelest töötab selline žanr jätkuvalt, ka 15 aastat hiljem. "Kui sa lähed vastamisi nürimeelse kurjusega mis tahes elualal, siis on sinu ainuke võimalus mitte olla kuri, vaid teha nalja. Baron Cohen näeb oma maailmapildis kurjusena seda, mida ta pilab."

Alla sõnul on film täis vihjeid Ida-Euroopale ja me peaksime seda vaatama kui idaeurooplased. "Minu arust saab see meie Ida-Euroopa mõttelaadile järjest pihta ja ka Postimehe arvustuses kirjutasin ma, et võrreldes 2006. aastaga olen ma korraga avastanud, et ma elan Kasahstanis. Ma elan selles Borati-Kasahstanis."

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: