Galeriid: Koolitants jätkus Paides piirkondlike tantsupäevadega

Kevadel pooleli jäänud Koolitantsu piirkondlikud tantsupäevad tõid 17. ja 18. oktoobril Paide muusika- ja teatrimajja kokku noored tantsijad Tallinnast, Järva-, Jõgeva-, Rapla- ja Viljandimaalt ning ka Ida- ja Lääne-Virumaalt.

Neljal kontserdil jõudsid lavale enam kui sada tantsu, mis osutusid valituks aasta alguses toimunud maakondlikelt tantsupäevadelt. Lääne- ja Lõuna-Eesti piirkondlikud tantsupäevad jõudsid toimuda juba kevadel.

"Piirkondlikele tantsupäevadele valib žürii esinema umbes pooled maakondlike tantsupäevade tantsud, millel on nende hinnangul võimalus jõuda lõppkontsertide programmi," selgitas Koolitantsu peakorraldaja Raido Bergstein.

Piirkondlikel tantsupäevadel vaatas tantse lavastusmeeskond koosseisus Kadi Aare ja Kristjan Kurm. Nende ülesandeks on välja valida sobivad tantsud ning põimida need terviklikuks 15.novembril Ugalas toimuvaks lõppkontserdiks. 

Eesti tantsukunsti ja tantsuhariduse liit ning Eesti tantsuhuvihariduse liit tunnustasid kontsertidel oma piirkonna tantsuelu eestvedajaid. Preemiad pälvisid tantsuõpetajad Madli Teller ja Maria Rääk.

Eesti noorte tantsu ühingu noortest tantsijatest koosnev noortezürii tõi esimesel piirkondlikul tantsupäeval esile Maerobic RM1 tantsu ""Konna lugu", FACE Moe- ja Tantsukooli tantsud "Rotipesa" ja "sss", Bellezza "Vabaks lastud linnu" ning Jõgeva Muusikakooli Pärlite "Oih, kummitab!".

Teisel päeval märkis noortežürii eripreemiatega ära Stuudio dotE "Ruttu tuttu" ja "Hingelinnud", Kullo KT Stuudio "Vihm paneb juuksed kasvama" ja "1i" ning ETA Tantsukooli tantsu "Kosmosemutt". Kõik noortežürii liikmed olid eelnevalt läbinud tantsuanalüüsi koolituse. 

Kontserte juhtis Inger.

Kokku jõudsid Koolitants 2020 lavadele üle Eesti kuussada tantsu, mida esitasid enam kui 6500 noort tantsijat. Festivali lõppkontsert toimub novembri keskel Viljandis.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: