Rookoondise liikmed valmistavad pilliroost pilkupüüdvaid kaunistusi

Rookoondis on 30 inimesest koosnev pilliroo armastajate kogukond, mille liikmed oma kätega pilliroost pilkupüüdvaid kaunistusi meisterdavad.

Rookoondisest leiab inimesi igast vanusest ning hiljuti kanti nende valmistatud rookroon ka Guinnessi rekordite raamatusse. Mardilaadal meisterdatud rookroon kaalus 12 kilogrammi ja selle valmistamiseks kulus enam kui 22 000 kõrrejuppi.

Roomesiter Urmas Veersalu rääkis "Ringvaates", et huvi pilliroost meisterdamise vastu tekkis tal juba lapsepõlves, mil ta isaga koos raamatu "Näärikroonid" järgi rookrooni valmistas. Tegevus meeldis Veersalule väga ning nüüd jagab ta oma oskusi ka teiste näputöö huvilistega.

Veersalu sõnul saab pilliroost valmistada igasugu erinevaid asju. "Võimalused on piiramatud," ütles ta.

Küll aga tuleb enne rookaunistuste meisterdamist ära teha korralik eeltöö. Pilliroog tuleb ketaslõikuritega võrdseteks juppideks lõigata ning töö disain ja kolmnurkade hulk vajab hoolikat läbimõtlemist.

Lisaks tuleb mõelda ka sellele, kust üldse pilliroogu saada. Veersalu sõnul ei ole sugugi kõik pillirood meisterdamiseks sobivad, vaid otsida tuleb sellist, mis oleks tugev ja näppude vahel katki ei läheks. Ta lisas, et enamasti ostab ta pilliroogu katuse pilliroo lõikajate käest.

Veersalu lisas, et tulevikus loodavad nad pillirookaunistusi ka huvilistele mõneks ajaks rentida.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: