Grete Lõbu sattus identiteedivarguse ohvriks

"Ringvaate" saatejuht Grete Lõbu sattus identiteedivarguse ohvriks. Saates selgitas ta lähemalt, mis juhtus, ning üritas spetsialistide abiga mõista, mida sellises olukorras tegema peaks.

"Ma olen kohutavalt tige ja vihane selle kõige peale," ütles Grete Lõbu ja selgitas, et möödunud nädalavahetusel helistas talle üks võõras inimene ja rääkis, kuidas luges Õhtulehes artiklit, kus ta oli kirjutanud midagi arstide kohta. "Seal see rullus lahti, mõtlesin, et ilmselt mingi reklaam ja lihtsalt inimene ei saanud aru."

Lõbu aga selgitas, et kohe pärast seda kõnet hakkas talle Facebooki tulema palju kirju, kus inimesed küsisid tema tervise kohta. "Veebis ilmus lugu, kus on juures minu foto ja kus väidetakse, et ajakirjanik Grete Lõbu on olnud väga raskelt haige, arstidelt ma abi ei saanud, nad pigem tapsid mu ära, ja siis ma sain imerohu, mille abil sain terveks," sõnas ta ja mainis, et haigus, mida ta väidetavalt põdes, oli selline, et tal oli parasiite täis. "Ühtlasi oli mul väidetavalt kolm-neli mikroinfarkti."

"Selle artikli lõpus on ka justkui avatud kommentaarium, kus inimesed küsivad, et Grete, mis sa mulle soovitaksid," sõnas ta ja tõdes, et seal ta väidetavalt ka vastab erinevatele inimestele.

Juhtivuurija Inna Toater soovitab sellises olukorras esmalt teha politseile avaldus. "Seda avaldust hakkab konkreetne uurija läbi vaatama, kas sellel on süüteo koosseisu tunnused ja võtab vastu menetluslikud otsused," ütles ta.

"Küberkuriteod on praegu väga levinud ja see on lihtne, võib teha ka Google Translate'iga," sõnas Soraineni vandeadvokaat Carri Ginter ja rõhutas, et praegu on paljud küberkuriteod juba ka täiesti uuel tasemel. "Näiteks sa saad oma koostööpartnerilt arve, mida sa oled harjunud saama, aga seal on lihtsalt teine kontonumber."

Ginter tõdes, et tõenäoliselt seda inimest väga kerge vaevaga ei leia. "Ta on internetis peidus, seal ei ole kirjas tema koduaadressi," selgitas ta ja mainis, et võib ju proovida seda toodet tellida, aga seal taga on ilmselt juba teised inimesed. "Küll aga võib olla võimalik see IP-aadress üles leida, kust toimetatakse, võib-olla sealt siis blokeerida."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: