Galerii: mängufilmi "Soo" võtted jõudsid lõpule

Oktoobris lõppes mängufilmi "Soo" 22 päeva kestnud võtteperiood. Filmi tegevus viib siinsete soode ja rabade keskele, aastasse 1917.

Stsenarist Martin Alguse sõnul loob just salapärane soomaastik põnevusloole eriti paeluva atmosfääri. Nii näeb peagi valmivas filmis kauneid kaadreid Kakerdaja ja Mukri rabast. Teisteks loo sündmuskohtadeks on sel korral mindud Lutsu põhilugude keskusest Vooremaast kaugemale ning valitud Lahemaa ja Altja mets koos sealsete ehedate talukohtadega. 

Režissöör Ergo Kulla sõnul on "Soo" väga eriline lugu. "Tehniliselt oli "Soo" võtteperiood väljakutse kogu meeskonnale, pehme ja niiske pinnas pole just kõige mugavam keskkond keerukate ja aeganõudvate stseenide filmimiseks. Seda kusjuures nii päevavalges kui ka ööpimeduses."

Režissööri kinnitusel õnnestus nii mõnelgi rinnuni laukasse "komistada" või madalate mändide vahele ära eksida, näitlejate soojärve veealusest võitlusest rääkimata. "Protsessi keerukus andis loo atmosfääri kujundamisele kindlasti olulise lisaimpulsi, raba kui areen oli pretensioonitu ja tujukas, meelepärase tulemuse nimel oli vaja teda austada ja temaga arvestada," selgitas Kuld. 

Romantilise põneviku "Soo" peategelasi kehastavad Franz Malmsten ja Hanna-Ly Aavik. Filmis teevad veel kaasa Liis Lass, Grete Kuld (Klein), Märten Matsu, Indrek Taalmaa, Epp Eespäev, Toomas Suuman, Helgur Rosenthal ja Martin Kork. 

"Soo" heliriba autoriks on "Talve" filmimuusika teinud ja tänavusel Eesti filmi-ja teleauhindade galal "Skandinaavia vaikuse" muusika eest parima filmihelilooja tiitli saanud Mick Pedaja. 

Filmi stsenarist on Martin Algus ja režissöör Ergo Kuld.

"Soo" jõuab kinodesse 2021. aasta veebruaris.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: