Mait Agu tantsustipendiumi laureaat esitas "Ringvaates" etüüdi sibulakoorimisest

Mait Agu tantsustipendiumi pälvis sel aastal kaasaegse sibulatantsu eest David Truusa, kes on sidunud üheks oma kaks kirge – tantsimise ja kokkamise. Sibulatantsu esitas Truusa ka "Ringvaates".

Tantsu rekvisiitidena kasutas Truusa sibulaid, nuga, noaterituspulka ja lõikelauda. "Nagu tantsijal on kõige tähtsamad tema käed ja jalad ja üldse keha, siis koka jaoks on tema käte ja jalgade pikeknduseks nuga ja terituspulk. Ja ilma lõikelauata sa ei tee midagi köögis," selgitas Truusa rekvisiitide valikut.

Kokkamishuvi tärkas Truusas juba noorena ning 14-aastasena võttis ta ühe restoraniga ühendust ja uuris, kas ta saaks nende juures oma oskusi praktiseerida. Sellest hetkest alates ongi Truusa mitmetes erinevates restoranides töötanud.

Pärast gümnaasiumi lõppu tundis ta aga, et oleks aeg endale uus loominguline väljendusviis leida ja nii otsustas ta BFM-i koreograafiat õppima minna. Varem polnud ta tantsuga kuigi palju kokku puutunud – lapsepõlves oli ta küll käinud iluuisutamas ja selle kõrvalt ka balletitundides, kuid see oli ka kõik.

"Kaasaegselt saab teha igat tantsu – olgu see rahvatants, ballett vms," rääkis Truusa. "Kaasaegse tantsu võlu ongi selles, et sa võid seda teha ükskõik millest," lisas ta.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: